השלב הראשון בחזרה לחיים: משרד הבריאות מציג את התו הירוק

לדברי שר הבריאות יולי אדלשטיין, "היום אנחנו מציגים בשורה ענקית למתחסנים. בקרוב יהיו מקומות עבודה שכדי לעבוד בהם העובדים יצטרכו או להיות מחוסנים או לעבור בדיקת קורונה כל 48 שעות"

שר הבריאות יולי אדלשטיין / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות
שר הבריאות יולי אדלשטיין / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, מנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי ובכירי משרד הבריאות הציגו היום (ה') את התו הירוק שיחל לפעול מיום ראשון הקרוב. במסיבת העיתונאים הוצגו גם דרכי הנפקת תו המתחסן, תוך שימת דגש על אבטחת התו באמצעות QR.

מתחסנים ומחלימים יוכלו החל מיום ראשון ללכת לחדרי הכושר, להופעות, לבתי מלון, לבתי כנסת שיירשמו כאלה שמשתמשים בתו הירוק. לדברי השר אדלשטיין, "היום אנחנו מציגים בשורה ענקית למתחסנים - כך ייראה השלב הראשון שלכם בחזרה לחיים הכמעט נורמליים. בקרוב יהיו מקומות עבודה שכדי לעבוד בהם העובדים יצטרכו או להיות מחוסנים או לעבור בדיקת קורונה כל 48 שעות".

אדלשטיין הדגיש כי אין ולא תהיה חובת חיסון במדינת ישראל, וכי מי שבוחר לא להתחסן זכותו. לדבריו, לא יהיו גם סנקציות אישיות נגד מישהו שלא יתחסן. עם זאת, אמר אדלשטיין למתחסנים כי "לצערי, רבים מאותם מחוסנים החליטו שאין צורך במסכה. אני מבקש שוב - הקפידו על מסכות גם אם התחסנתם. אין דרך אחרת לשמור על הבריאות".

באשר לשלבי היציאה מן הסגר במקביל למבצע החיסונים, אמר אדלשטיין כי "בשבועיים הקרובים נהיה בהרצה. לתקופת המעבר אנחנו שוקלים לאפשר גם שימוש בתעודת מתחסן. אני רוצה לומר לכל מי שעוסק בזיופים - תדעו שאנחנו על האפשרות הזאת. מי שחושב שזה משחק ילדים וידפיס תעודת מתחסן למרות שלא התחסן בסופו של דבר ייתפס והבילוי הזה יכול גם להסתיים בכלא. יש סדרה ארוכה של סעיפים בחוק שמאפשרים להשתמש בתעודה מזויפת. כדאי מאוד להיזהר. לגבי ההמשך, תלוי בכולנו. אם נמשיך בקצב התחסנות גבוה ונשמור על ההנחיות - לא נצטרך סגר רביעי".

צרו איתנו קשר *5988