מחזיקי מניות אפל אישרו חבילת הטבות עצומה למנכ"ל טים קוק; עלייה בדיבידנדים בקרוב

חבילת ההטבות יכולה להפוך למיליון מניות חדשות עבור המנכ"ל טים קוק, אם אפל תגיע ליעדים מסוימים • מדובר בעוד סימן לכך שמחזיקי המניות של אפל מרוצים מניהול החברה והמנכ"ל

טים קוק, מנכ"ל אפל / צילום: Reuters, Niall Carson
טים קוק, מנכ"ל אפל / צילום: Reuters, Niall Carson

מחזיקי המניות של אפל הצביעו היום (ג') בעד פיצוי לבכירים בענקית הטק, כולל חבילת הטבות שהוכרזה בשנה שעברה, שיכולה להפוך למיליון מניות חדשות עבור המנכ"ל טים קוק, אם החברה תגיע ליעדים מסוימים.

ההצבעה לא הייתה מחייבת ומעין ייעוץ. מחזיקי המניות של אפל גם הצביעו נגד הצעה של אחד מהם, אליה התנגדה אפל, להשוות את שכר הבכירים לשכר החציוני בחברה.

תוצאות ההצבעה, שהיו צפויות, הן עוד סימן לכך שמחזיקי המניות של אפל מרוצים מניהול החברה והמנכ"ל קוק. אפל, ששווי השוק שלה מוערך מעל 2.1 טריליון דולר, דיווחה לאחרונה על תוצאות הרבעון האחרון של השנה עם הכנסות של 114.4 מיליארד דולר וצמיחה במכירות בכל הקטגוריות, אפילו בשנת מגפה.

דירקטוריון אפל תמך בחבילת ההטבות של קוק, כשהוא ציין החזר של 867% לבעלי המניות, כולל דיבידנדים, מהרגע שקוק נכנס למשרת מנכ"ל אפל בשנת 2011 ועד ספטמבר 2020.

קוק אמר כי אפל מתכננת להגדיל את הדיבידנדים של החברה. בארבעת הרבעונים האחרונים הדיבידנדים באפל הסתכמו ביותר מ-24 מיליארד דולר, הוא הוסיף. החברה שילמה דיבידנד של 0.205 דולר למניה בשניה הרבעונים האחרונים.

הקורונה והצלחתה של אפל בתור חברה בזמן שנת מגפה היו נושאים עיקריים בהערותיו של קוק לבעלי המניות. בשנה שעברה, קוק אמר כי המגפה הייתה המצב הכי מאתגר שאפל התמודדה עימו אי פעם. "שנה לאחר מכן, אתה חייב לעצור ולומר וואו", הוסיף קוק.

בסבב שאלות ותשובות אמר מנכ"ל אפל כי בזמן שהחברה מתרגלת היטב לעבודה מהבית ועובדיה נמצאים בבית מאז מרץ האחרון, אפל עדיין "לא יכולה לחכות עד שכולנו נתכנס במשרד שוב", מה שמרמז כי ענקית הטק עדיין תהיה ממוקדת עבודה מהמשרד לאחר תום המגפה, זאת בהשוואה ליריבותיה שכבר הודיעו שהן מתכננות לעבור לעבודה מהבית, מלאה או חלקית. קוק הוסיף כי יתרון אחד של עבודה מהמשרד הוא אינטראקציות אקראיות בין העובדים.

קוק שוחח עם המשקיעים גם על אסטרטגיית הרכישות של אפל. הוא אמר כי החברה רכשה 100 חברות בשש השנים האחרונות. בסופו של דבר, אפל רוכשת חברה כל 3 או 4 שבועות, אמר קוק, כשהרכישות מכוונות בעיקר כלפי טכנולוגיה וכישרון.

בתשובה לשאלת משקיע בנוגע לשינויים הרגולטוריים מולם ניצבת אפל, קוק אמר כי החברה אינה מונופול. "בעוד חקירה היא תמיד הוגנת, האשמות כאלו מתפרקות בבדיקה סבירה של העובדות", סיכם קוק.

צרו איתנו קשר *5988