רשמית: פייפאל מודיעה על רכישת Curv הישראלית בכ-200 מיליון דולר

החברה, שהוקמה רק ב-2018, פיתחה פלטפורמה לניהול מטבעות קריפטו בענן, שנועדה לאפשר נזילות של הנכסים תוך שמירה על אבטחתם • Curv הוקמה ע"י היזמים איתי מלינגר ודן ידלין במסגרת Team8

מייסדי חברת CURV, איתי מלינגר (מימין) ודן ידלין / צילום: נתנאל טוביאס
מייסדי חברת CURV, איתי מלינגר (מימין) ודן ידלין / צילום: נתנאל טוביאס

חברת פייפאל הודיעה היום (ב') כי סיכמה על רכישת הסטארט-אפ הישראלי קרב (Curv), הפועל בתחום של ניהול מאובטח של נכסים קריפטוגרפיים בענן. סכום העסקה לא נמסר רשמית אך מוערך בכ-200 מיליון דולר.

פייפאל צפויה להשלים את הרכישה במחצית הראשונה של 2021. פייפאל הסבירה את הרכישה ברצונה להאיץ ולהרחיב את מאמציה לתמוך במטבעות קריפטו ונכסים דיגיטליים, תחום אליו נכנסה באוקטובר האחרון.

קרב הוקמה ב-2018 על-ידי היזמים איתי מלינגר (מנכ"ל) ודן ידלין (סמנכ"ל טכנולוגיות) במסגרת קבוצת הקמת החברות של טים8. נדב צפריר, ממייסדי טים8, מכהן כיו"ר החברה. עד היום החברה גייסה 29.5 מיליון דולר, כאשר את סבב הגיוס האחרון בשנה שעברה הובילה Coinbase ונצ'רס המתמחה בהשקעות בתחום הקריפטוגרפיה.

החברה פיתחה פלטפורמה לניהול מטבעות קריפטו בענן, שנועדה לאפשר נזילות של הנכסים תוך שמירה על אבטחתם והגנתם ממתקפות סייבר. קרב פיתחה חלופה לאבטחת הנכסים הקריפטוגרפים שעושה שימוש בשיטת הצפנה שנקראת MPC (חישוב מרובה משתתפים).

באמצעות שיטה זו, החברה מסוגלת לפצל את המידע המוצפן ולשמור את חלקו אצלה ואת חלקו אצל הלקוחות, ולהשתמש בו במקביל כדי לאשר עסקאות. פיצול המידע מאפשר לחברה להימנע מהפיכתה למטרה לתוקפים, משום שהמידע שהיא מאחסנת אצלה חסר משמעות ללא המידע שנמצא אצל הלקוחות - וההפך.

בספטמבר הודיעה קרב על שיתוף-פעולה מסחרי עם חברת HAYVN מאמירות אבו דאבי, שמספקת פלטפורמה מקוונת למסחר במטבעות דיגיטליים. נכון לשנה שעברה החברה העסיקה 32 עובדים בתל אביב ובניו יורק.

זהו האקזיט השלישי של חברה שהוקמה במסגרת טים8. לפני קרב, נמכרו שתי חברות שהוקמו בתוך טים8 - הראשונה היא סיגניה, שנמכרה לטמאסק מסינגפור ב-2018 בסכום מוערך של רבע מיליארד דולר; והשנייה היא פורטשיפט, שנמכרה אשתקד לסיסקו בסכום שהוערך ב-100 מיליון דולר.

יובל שחר, יו"ר פעיל של קבוצת Team8, מסר: "הטכנולוגיה פורצת הדרך של Curv בזכות ארכיטקטורת האבטחה הייחודית שלה, הפכה לפתרון מוביל בתעשיית הקריפטו הגלובלית ונמצאת כיום בשימוש של גופים כמו BNP Paribas, eToro, ג'נסיס ואתנה. הביטחון הגובר שמספקת הטכנולוגיה של Curv לטרנסאקציות של קריפטו יהווה יסוד לשוק בטוח ויעיל. ישנה דרישה גוברת לפתרונות דיגיטליים, מותאמים אישית ובעלות נמוכה בסקטורים רבים שמשוועים לשינוי, כאשר מגפת הקורונה רק הגבירה את הצורך. אנו גאים באיתי, בדן ובצוות המדהים שהובילו את החברה, ושמחים שהייתה לנו הזדמנות להיות חלק מהמסע שלהם". 

פרץ רגב, מנכ״ל פייפאל ישראל, מסר כי ״פייפאל השקיעה בעקביות לאורך השנים בהעמקת הנוכחות שלה במרכז בתל אביב בתחומי הדאטא סייאנס, הביג דאטא ואבטחת מידע - והיא ממשיכה להשקיע בצוותים שלנו גם כעת. אלה חדשות מרגשות לשוק הישראלי, משום שהן מדגישות פעם נוספת את הייחודיות של הטאלנט בישראל, שוק שפייפאל תמיד החשיבה כמוקד וכמקור לחדשנות. אני מברך את איתי, דן וצוות Curv על הצטרפותם, ומצפה לבאות".

את פייפאל ייצגו בעסקה עורכי הדין ברי לבנפלד, בן סנדלר ודוד רונס ממשרד יגאל ארנון ושות'.