איגוד עובדי האבטחה, הניקיון והטיפול הסיעודי חתם על הסכם קיבוצי

בין סעיפי ההסכם: העלאת שכר בשיעורים של 10% לפחות מעל שכר המינימום ועד 80%, והעלאת שווי השי לחגים ל-250 שקל • העובדים ייהנו מקרן מיוחדת לרווחה ותרבות

ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות / צילום: דוברות ההסתדרות
ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות / צילום: דוברות ההסתדרות

איגוד עובדי האבטחה, הניקיון והטיפול הסיעודי בהסתדרות חתם היום (א') עם הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה בישראל על הסכם קיבוצי ענפי, שיביא להעלאת שכר בענף.

בין סעיפי ההסכם העלאת שכר בשיעורים של 10% לפחות מעל שכר המינימום ועד 80%, והעלאת שווי השי לחגים ל-250 שקל. כמו כן, העובדים ייהנו מקרן מיוחדת לרווחה ותרבות.

לפי ההסכם, המנוחה השבועית לעובד תהיה בין יום שישי ב-16:00 ליום ראשון ב-4:00 בבוקר. עובדים שיעבדו בשעות הללו יהיו זכאים לגמול עבודה במנוחה שבועית.

ההסכם יחול על כל המעסיקים בענף השמירה והאבטחה החברים בארגון חברות השמירה בישראל, או שיצטרפו כחברים לארגון במהלך תוקפו של ההסכם.

במו"מ ובגיבוש ההסכם הקיבוצי החשוב היו שותפים יו"ר איגוד עובדי האבטחה, הניקיון והטיפול הסיעודי בהסתדרות יוסי ברבי, מנהל חטיבה באיגוד עו"ד חגי הראל, יו"ר הלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי עו"ד חנה שניצר-רהב, עורכי הדין מהלשכה אורן שרם והילה גבר, וכן סמנכ"ל כלכלה בהסתדרות אדם בלומנברג.

עוד השתתפו במו"מ מנכ"ל הארגון הארצי של חברות השמירה והניקיון פיני שיף, יו"ר הארגון דוד לוי, והיועץ המשפטי של הארגון עו"ד דוד בכור. כן פעל לגיבוש ההסכם מנכ"ל חברת צוות 3 ניר גלבוע.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר לאחר החתימה כי "רגע לפני חג הפסח, אני שמח לבשר על חתימת הסכם קיבוצי חשוב והיסטורי בענף השמירה והאבטחה שישפר את הרווחה הכלכלית והתעסוקתית של עשרות אלפי עובדים, במיוחד בתקופה המאתגרת שבה נמצא המשק. ההסכם המצוין, שכולל בשורה כמו קרן הרווחה, יביא להגדלת הענף וימשוך אליו עובדים".

צרו איתנו קשר *5988