תע"א תקים באירופה מרכז להסבת מטוסי נוסעים למטען

חטיבת תעופה של התעשייה האווירית חתמה על הסכם להקמת מרכז הסבות למטוסים מדגם בואינג 737-700/800 עם חברת Atitech • סמנכ"ל התעשייה האווירית: "הקמת מרכז ההסבות הראשון באירופה היא צעד היסטורי"

מטוס בואינג / צילום: תע"א
מטוס בואינג / צילום: תע"א

התעשייה האווירית תקים באירופה מרכז להסבות מטוסי בואינג 737-700/800 מתצורת נוסעים למטען.

חטיבת תעופה של התעשייה האווירית חתמה על הסכם להקמת מרכז הסבות למטוסים מדגם בואינג 737-700/800 עם חברת Atitech. המרכז החדש, שיפעל במרכזה של חברת Atitech בנאפולי, איטליה, יספק מענה לעלייה בביקוש למטוסי מטען מדגם זה. קווי ההסבות באיטליה יצטרפו לאלו של התעשייה האווירית הקיימים למטוסים מדגם זה, ופועלים בסין.

Atitech הינה חברה גלובלית ותיקה בעלת ניסיון רב בענף התעופה, המאושרת על-ידי ה-Federal Aviation Administration וה-European Union Aviation Safety Agency. מרכז ההסבות יספק מענה בתחום הסבות מטוסים מתצורת נוסעים לתצורת מטען, שירותי תחזוקה ושיפוץ כלי טיס, מתן הדרכות והכשרות, וכן יינתן סיוע בקבלת הסמכות ורישיונות. הקמת המרכז היא גם ביטוי נוסף להתרחבותה הגלובלית של התעשייה האווירית בעולם.

בתעשייה האווירית רואים בהסכם כלי נוסף לחיזוק אחיזתה של התעשייה האווירית בשוק הסבות המטוסים עם פוטנציאל להרחבת ההכנסות של החברה בתחום בעשרות מיליוני דולרים בשנה.

סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת תעופה, יוסי מלמד: "הקמת מרכז ההסבות הראשון באירופה היא צעד היסטורי עבור התעשייה האווירית. החברה, שהחלה דרכה כמעט לפני 70 שנה כמוסך למטוסים, הפכה למובילה עולמית בתחום הסבות מטוסי נוסעים למטען. החברה מספקת כיום מענה למפעילות הגדולות של מטוסי המטען בעולם, ונותנת פתרון מהיר, תחרותי ואיכותי לעולם ה-e-commerce. מגפת הקורונה הביאה לעלייה בביקוש למטוסי מטען, והתעשייה האווירית עשתה לילות כימים כדי לספק מענה לביקושים אלה. הבחירה ב-Atitech כשותפה עסקית נולדה במטרה לתת מענה לשווקים האירופאים ולשווקים נוספים בהם פועלת החברה, ואני סמוך ובטוח כי שיתוף הפעולה בין החברות יתרום לתוצאות העסקיות של שתיהן גם יחד".

נשיא Atitech, ג'ובאני לטירי: "חתימת שיתוף הפעולה עם התעשייה האווירית תחזיר לחברת Atitech פעילות היי-טק של הסבות מטוסי נוסעים למטען, שבעבר התמחתה בה. אני נרגש לראות את פורטפוליו החברה מתרחב, מציע לשוק מוצרים נוספים שהם פסגת הטכנולוגיה, וזאת בשורה אחת עם שדרוג יכולותיה של החברה בתחום ה-MRO. הליך ההסבה דורש השקעה עצומה, טכנולוגיה מתקדמת וכוח אדם איכותי, אותם יש ל-Atitech, ובעזרת הידע של התעשייה האווירית בהליך ההסבה יהיה המרכז לאחד המובילים בעולם. Atitech תסב שני מטוסים בעת ובעונה אחת, ותתרום רבות במרכז זה לתעשיית התעופה באיטליה".

צרו איתנו קשר *5988