"העובדה שזה פרויקט של בינוי-פינוי מקלה על האנשים לחתום. נקבל בקרוב את המפתח"

בפרויקט בינוי-פינוי בכרמל 1 בנאות שז"ר שביבנה ייבנו 286 דירות חדשות בארבעה בניינים • הדיירים הוותיקים יעברו היישר לדירה החדשה, ורק לאחר מכן תתבצע ההריסה

התחדשות עירונית ברחוב הכרמל 1, נאות שז”ר, יבנה / הדמיה: טוטם הדמיות
התחדשות עירונית ברחוב הכרמל 1, נאות שז”ר, יבנה / הדמיה: טוטם הדמיות

סיפור הפרויקט:
בפרויקט "יבנה צפון", פרויקט התחדשות עירונית בשכונת נאות שז"ר בעיר, ייבנו 286 דירות חדשות בארבעה בניינים בני 22-16 קומות עם חניון תת-קרקעי. מדובר בפרויקט בינוי-פינוי, כלומר הדיירים הוותיקים יעברו היישר מדירתם הישנה לדירה החדשה, ורק לאחר מכן תתבצע ההריסה, ללא שלב ביניים של דיור חלופי. בנייתו של הבניין הראשון בפרויקט אמורה להסתיים כבר ברבעון הראשון של 2022, והדיירים יעברו אליו.

חנה, בעלת דירה בבניין, מספרת: "אני אלמנה. הייתי דיירת עמידר בבניין במשך 40 שנה, וניתנה לנו אפשרות לקנות את הדירות. פספסתי הזדמנות לקנות את הדירה בהתחלה במחיר נמוך, ואחר כך הבן שלי קנה לי אותה ב-260 אלף שקל, וככה יכולתי להיכנס לפרויקט.

התחדשות עירונית ברחוב הכרמל 1, נאות שז"ר, יבנה / צילום: רמי חכם
 התחדשות עירונית ברחוב הכרמל 1, נאות שז"ר, יבנה / צילום: רמי חכם

"בקרוב אני אקבל דירה חדשה יותר, עם חניה ומחסן. כיום אין לנו ממ"ד, והבניין ישן מאוד משנת 1955. גם אין מעלית, ואני בת 70 כבר".

"היו קצת התנגדויות של השכנים בהתחלה. פחדו מזה, אבל העובדה שזה פרויקט של בינוי-פינוי מקלה על האנשים לחתום, כי חששו לאן יצטרכו להתפנות. קיבלנו ערבות בנקאית ויחס טוב. הבניין כבר עומד, הכול יפה ומסודר, ונקבל בקרוב את המפתח".

התמורה ליזם:
בונים 286 יחידות דיור, מפנים 56 דירות ושש חנויות. דירת 5 חדרים אחרונה שנמצאת בשיווק כרגע: 120 מ"ר בקומה 15, עם מרפסת בשטח 18 מ"ר, מוצעת למכירה במחיר של 2.13 מיליון שקל.

התמורה לבעלים:
דירה חדשה גדולה יותר מהקודמת, עם מרפסת בשטח 12 מ"ר ומחסן, וחניה בחניון תת-קרקעי.

לו"ז:
התוכנית אושרה בוועדה המקומית כבר בשנת 2013. היתר בנייה לבניין הראשון התקבל ב-25.10.2018 והוא נמצא בבנייה מתקדמת וכמעט כל הדירות נמכרו. היתרים לבניינים 2 ו-3 צפויים להתקבל ברבעון ראשון של 2022 והאכלוס צפוי כ-48 חודשים מתחילת הבנייה.

מיקום מדויק: הכרמל 1, שכונת נאות שז"ר יבנה.
המצב הקיים: הבניין הראשון, שנמצא בשלב סיום. האכלוס צפוי ברבעון ראשון 2022
המצב העתידי: 286 דירות ב־4 בניינים בני 16־26 קומות.
היזם: חברת גרופית
האדריכל: גרשון ציפור־ברק ציפור אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

צרו איתנו קשר *5988