אלון מאסק צייץ שטסלה תקבל תשלום בדוג'קוין - והמטבע נוסק

מייסד טסלה שוב מזניק את שוק הקריפטו באמצעות ציוץ פשוט בטוויטר: "נתחיל לקבל דוג'קוין כתשלום על מרצ'נדייז, ונראה מה יהיה" • מטבע הקריפטו, שהחל כבדיחה, מזנק ב-20% בעקבות הציוץ

שוב נוסק בזכות ציוץ של אלון מאסק. מטבע הדוג'קוין / צילום: BBbirdZ
שוב נוסק בזכות ציוץ של אלון מאסק. מטבע הדוג'קוין / צילום: BBbirdZ

קשה לספור כמה פעמים ציוצי טוויטר של אלון מאסק הביאו לשינויים חדים בשוק הקריפטו, וגם היום הוא עושה זאת - כשהנהנה מכך הפעם הוא הדוג'קוין. מייסד טסלה צייץ לפני פחות מחצי שעה שחברת המכוניות החשמליות תחל לקבל תשלום בדוג'קוין על אביזרים ומרצ'נדייז "ונראה מה יהיה" - והמטבע מזנק בתגובה ב-20%.

העלייה החדה בשער המטבע הכניסה אותו בחזרה לעשיריית מטבעות הקריפטו הגדולים ביותר, כאשר שווי השוק שלו נע כעת סביב 25 מיליארד דולר. הוא צפוי לעקוף בשווי השוק את הפולקה-דוט, אם המגמה הנוכחית אכן תמשיך.

 

זו אינה הפעם הראשונה שמאסק מביע תמיכה פומבית בדוג'קוין. לדבריו, למטבע יש יתרון על פני ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים ובעיניו זה מטבע הקריפטו הטוב ביותר לעשות איתו עסקאות. "בסופו של דבר, ביטקוין אינו תחליף טוב למטבע", אמר מאסק למגזין טיים לאחר שנבחר לאיש השנה. "למרות שזה נוצר כבדיחה מטופשת, דוג'קוין מתאים יותר לעסקאות", אמר.

מטבע הדוג'קוין הוסיף כ-3 סנט למחירו מאז הציוץ (כ-20%), וזאת לאחר שנסחר בירידה עד כה, בדומה לשאר מטבעות הקריפטו שנסחרים באדום היום. בשעה זו הוא נסחר סביב 19 סנט ליחידה.

המשקיעים מכורים לציוצים של מאסק

באוקטובר האחרון מאסק הקפיץ מטבע אחר, השיבה אינו, לאחר שפירסם בטוויטר תמונה של גור הכלבים שלו פלוקי, מגזע שיבה אינו היפני, בתוך תא המטען הקדמי של הטסלה שלו. המטבע זינק ב-70% במחזור מסחר עצום של כ-20 מיליארד דולר ביממה והראלי המשיך במהלך אותו שבוע עד לעלייה של יותר מ-350%.

בחודש מאי האחרון הדוג'קוין הגיע לשיא כל הזמנים ונסק לכ-70 סנט, אך הירידה מהפסגה הייתה מהירה ובחודשים האחרונים הוא נסחר מתחת ל-30 סנט. בחודש האחרון לבדו מחק כמעט 30% מערכו עד שירד לכ-16 סנט.

גם במאי מי שהיה אחראי לזינוק של הדוג'קוין הוא מאסק, שצייץ (יום לאחר שגילה שטסלה תפסיק לקבל תשלומים בביטקוין) שהדוג'קוין עשוי להיות תחליף. כך, צייץ מאסק: "עובד עם הדוג'קוין כדי לשפר את היעילות של מערכת התשלומים. יש פה הבטחה פוטנציאלית". לפני אותו ציוץ ביצע מאסק סקר בטוויטר, שבו שאל האם טסלה צריכה לקבל את הדוג'קוין כתשלום. כמעט 80% מ-4 מיליון ההצבעות אמרו ש"כן".

ומה אומרים מומחים בתחום? איתי אבנרי, משנה למנכ"ל חברת המסחר בנכסים דיגיטליים, INX, אמר שזו "דוגמה לשוק לא רציונאלי. בסופו של דבר מדובר על מטבעות 'שיטקוינס' שסופם של 99.9% מהם ליפול. לא מדובר במטבעות בעלי ערך אמיתי, והם לא יירשמו למסחר בבורסות שמעניקות משקל רב לסדר, שקיפות ורגולציה".

צרו איתנו קשר *5988