הופקדה תוכנית התחדשות ענקית בשכונת נווה עופר בדרום ת"א

התוכנית כוללת 6 מגדלים בגובה 30 קומות ו-6 מבנים בגובה 10 קומות, מגורים, שטחי מסחר, דיור מוגן ושטחי ציבור

התחדשות עירונית בנווה עופר / הדמיה: ברעלי לויצקי כסיף אדריכלים
התחדשות עירונית בנווה עופר / הדמיה: ברעלי לויצקי כסיף אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית במתחם הרחובות תל גיבורים, דקל, מאיר גרוסמן וזלמן שז"ר, בחלק המזרחי של שכונת נווה עופר (אבו כביר) בדרום תל אביב. מדובר במתחם הממוקם בדופן המזרחית של השכונה, לאורך רחוב תל גיבורים, מול בית המעצר אבו כביר ובית הקברות המוסלמי טאסו.

חשיבותה של התוכנית היא בכך שהיא מציעה צעד נוסף ומשמעותי בהתחדשות כל החלק המזרחי של שכונת נווה עופר, מייצרת דופן עירונית אקטיבית במקום שהוא שולי דרך וחצי נטוש ומסמנת את האזור - שכרגע הוא מוחלש למדי, ולכן המחירים בו זולים יחסית - כיעד נדל"ני משמעותי. 

נווה עופר / הדמיה: ברעלי לויצקי כסיף אדריכלים
 נווה עופר / הדמיה: ברעלי לויצקי כסיף אדריכלים

שטח התוכנית, שגודלו 69 דונם, מחולק לשלושה מתחמים גדולים, ובהם שיכוני רכבת ומבנים ישנים הכוללים 422 יחידות דיור וגם בתי ספר, גני ילדים ומרכזון מסחרי. התוכנית החדשה, אשר הוכנה ביוזמת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ועליה הופקד משרד האדריכלים ברעלי לויצקי כסיף, מציעה הקמת שלושה מתחמי מגורים ובהם 1,470 יחידות דיור, שיוקמו ב-6 מגדלים של 30 קומות ברחוב תל גיבורים, וב-6 מבני מגורים עד 10 קומות על רחוב הדקל. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-250 יוקצו עבור דירות קטנות. בנוסף, התוכנית כוללת מבנה דיור מוגן ובו 200 יחידות דיור ומבני ציבור.

הכוונה היא להחיות את פארק הביל"ויים באמצעות יצירת ציר ירוק שיחבר את מבנה בית הביל"ויים החשוב והנטוש והפארק שבו הוא ממוקם, דרך השכונה ועד פארק החורשות מצפון. כמובן שיצירת ציר כזה מחייבת תכנון מחודש של הרחובות ומערך התנועה בשכונה.