אלו הן הקבוצות שזכו במכרז מקורות בהיקף של כ-500 מיליון שקל

כחלק מתכניות העבודה שלה, מקורות עתידה לבצע בשנים הקרובות חיבור של מתקני התפלת המים החדשים בצפון ובמרכז • לפיכך, החברה יצאה לפני כשנה לחידוש מאגר גופי התכנון שהיא מעסיקה • לראשונה גם חברות זרות יהיו בין הקבוצות שעוזרות לתכנן את מיזמי החברה

מתקן מקורות / צילום: איל יצהר
מתקן מקורות / צילום: איל יצהר

חברת מקורות בחרה בימים האחרונים את הקבוצות הישראליות והזרות שיתכננו את מיזמי הענק של משק המים הישראלי לעשור הקרוב. מדובר בפרויקטים לאומיים שצפויים לצאת לביצוע במהלך השנים הבאות, שכוללים את פיתוח משק המים המקומי, כמו גם תכנון הולכה ואספקה אפשרית למדינות שכנות ובראשן ירדן.

כחלק מתכניות העבודה שלה, מקורות עתידה לבצע בשנים הקרובות חיבור של מתקני התפלת המים החדשים בצפון ובמרכז, חיבור אזור הגליל המערבי למערכת הארצית וחיבור הערבה הדרומית למתקני התפלת מי ים. לפיכך, החברה יצאה לפני כשנה לחידוש מאגר גופי התכנון שהיא מעסיקה, וזאת לאחר שבארבע השנים האחרונות נרשם זינוק בהיקף העבודות השנתי במקורות, מכ-800 מיליון שקל לכ-1.5 מיליארד שקל.

הקבוצות והחברות שזכו במכרז הן CDM Consult מגרמניה עם חברת אקולוג הנדסה הישראלית; חברת Intecsa Inarsa הספרדית עם חברת מרשל הנדסה הישראלית; חברת ברן ישראל עם חברת Studio Altieri האיטלקית; חברת ש. גלבוע מהנדסים יועצים עם חברת Bechtel מבריטניה; חברת HDR engineering מארה"ב עם מגלן ייעוץ ותכנון הנדסי וי. שיפריס מהנדסים יועצים; חברת TYPSA הספרדית וחבל תה"ל מהנדסים יועצים הישראלית. על פי אומדני מקורות, הקבוצות והחברות שנבחרו יהיו אחראיים על שורת הליכי תכנון ובהיקף של עד 500 מיליון שקל לאורך חמש השנים הבאות, לרבות תכנון הנדסי וסטטוטורי של מערכות ומתקנים להפקה, טיפול, הולכה וחלוקה של מים.

יו''ר דירקטוריון מקורות יצחק אהרונוביץ' / צילום: מקורות
 יו''ר דירקטוריון מקורות יצחק אהרונוביץ' / צילום: מקורות

יו"ר דירקטוריון החברה יצחק אהרונוביץ' התייחס להליך השלמת המכרז ואמר ש"תפיסת התכנון החדשה תאפשר לחברה להתייעל, להוזיל עלויות בפרויקטים שונים ולהטמיע דרכי עבודה חדשים שנמצאים בשימוש שוטף במדינות מערביות מתקדמות".