בוגרי מערך המבצעים המיוחדים של צה"ל משיקים מועדון יזמות ועסקים

מועדון היזמות והעסקים של בוגרי מערך המבצעים המיוחדים (מ"מ), מהיחידות המסווגות ביותר בצה"ל, הושק. בין החברים בו: מייסדי חברות הייטק, מנכ"לים ומשקיעים בקרנות הון סיכון • וגם: עו"ד ארז קמיניץ, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עשוי לחזור בקרוב לתפקיד ציבורי • אירועים ומינויים

מימין: דקל פרסי, ד''ר שירה ברזיס, חיים זילברשץ, גיא וולטש, ד''ר גיא נבון, נפתלי גיא, גיא ימין, עו''ד רז טפר, סא''ל מיל. זיוה שבתאי / צילום: נוי דקל
מימין: דקל פרסי, ד''ר שירה ברזיס, חיים זילברשץ, גיא וולטש, ד''ר גיא נבון, נפתלי גיא, גיא ימין, עו''ד רז טפר, סא''ל מיל. זיוה שבתאי / צילום: נוי דקל

מערך המבצעים המיוחדים (מ"מ), מהיחידות המסווגות ביותר בצה"ל, משיק לראשונה את מועדון היזמות והעסקים של בוגריו - שביניהם נמנים מייסדי חברות הייטק, מנכ"לים ומשקיעים בקרנות הון סיכון.

המועדון הושק במשרדי פירמת עורכי הדין פישר (FBC & Co.) בתל אביב, המלווה את פעילות העמותה ביחד עם קרן ההון סיכון TPY וזרוע ההשקעות בהייטק של בנק דיסקונט - דיסקונט-טק. במהלך האירוע הוכרז מינויה של סא"ל במיל' זיוה שבתאי למנכ"לית הראשונה של העמותה. שבתאי שירתה כ-20 שנה במערך המבצעים המיוחדים, בתפקידים מובילים ביחידות המערך ובמטה שלו.

בין הבוגרים שהגיעו לאירוע היו שירה ברזיס מנכ"לית ומייסדת רדיפיין, ערן וסטמן שותף בקרן ויולה, אמיר פרשר סגן נשיא בכיר באנבידיה, אבי לאומי מייסד יצרנית המל"טים אירונאוטיקס, אבירם הלוי מנכ"ל פרסונה דיגיטל (שהיה ממפקדי המערך), ד"ר אור עיני מנכ"ל ומייסד משותף של זירובטא, ורד רביב-שוורץ, נשיאה וסמנכ"לית תפעול בגסטי, שי שילר יזם ושותף בקרן ההון סיכון JVP, עופר אליקים מנכ"ל קבוצת DSP ואחרים.

המהלך החל לפני כשנה, כאשר בוגרי היחידה, בשיתוף עם מפקדת המערך ייסדו את 'עמותת המ"מ', על מנת ליזום שיתופי פעולה עסקיים ומקצועיים, ולהוות קהילה חברתית ומקצועית. נפתלי גיא, יו"ר העמותה ומייסד משותף של Seafor, הציג באירוע את המטרות האסטרטגיות, והדגיש את מחויבות העמותה ללוות את הבוגרים בכל הנוגע להשמה, מנטורינג והכשרות.

לדברי חיים זילברשץ, ראש מועדון יזמות ועסקים בעמותה ומייסד משותף של Steps, "אנחנו מאמינים כי אם נשכיל לבנות בחיים האזרחיים פלטפורמה מתאימה, שמחברת את הבוגרים ומאפשרת להם לשתף פעולה באופן שבו פעלו בצבא, נוכל ליצור ערך רב גם להם וגם לחברה הישראלית בכללותה".

במסגרת ההשקה נערך דיון בהשקעות בסטארט-אפים וחברות בימי טלטלה בשווקים. גיא ימין, שותף מנהל בקרן TPY, ציין כי "אין ספק שסטארט-אפים ניצבים בפני עולם שונה בתכלית ממה שהכירו רק לפני חצי שנה. זה נכון לגבי זמינות כסף המשקיעים, הערכות השווי שבהן סיבובים נסגרים וקצב הצמיחה בהכנסות. אבל אלה שהשכילו לפתח תרבות של חשיבה על 'כלכלת יחידה' (כלומר האם הרווח מהלקוח גבוה מעלות הרכישה שלו) יתנו קפיצה משמעותית בתקופה הקרובה ביחס למתחרים, וימצבו את עצמם כמובילי שוק. על אף מה שנהוג לחשוב, יש לא מעט חברות כאלה, גם באקוסיסטם הישראלי".

עו"ד רז טפר, שותף וראש מחלקת הייטק, טכנולוגיה והון סיכון (במשותף) במשרד פישר, שיתף כי להערכת המשרד "מבשילים התנאים לעסקאות מיזוג ורכישה בחברות רבות, חלקן הגדול ציבוריות, כאשר חברות גדולות וקרנות פרייבט אקוויטי ישתמשו בהון שבקופתן". ד"ר גיא נבון, מנהל דיסקונט טק, סיכם כי "למרות הסנטימנט השלילי והתיקון בשווקים, אנחנו מזהים גם חברות איכותיות ויזמים מנוסים, שיודעים להתאים את הפעילות לסביבה המשתנה".

אזור התעשייה

הג'וב החדש של קמיניץ

עו"ד ארז קמיניץ, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עשוי לחזור בקרוב לתפקיד ציבורי, ולהתמנות לראש הוועדה הציבורית לטיפול בסוגיית היטלי ההשבחה בשוק הנדל"ן, כך נודע לגלובס. עו"ד קמיניץ כבר התבשר על הכוונה למנותו לתפקיד, אך ההליך טרם הושלם מסיבות שונות.

ארז קמיניץ / צילום: איל יצהר
 ארז קמיניץ / צילום: איל יצהר

בהחלטת הממשלה בנושא נכתב כי שרת הפנים תקים "ועדה ציבורית בראשות נציג ציבור בעל מומחיות בתחום התכנון והבנייה", שתכלול בין היתר את מנכ"ל משרד הפנים, יו"ר מטה התכנון הלאומי, מנכ"לית מנהל התכנון, מנהל רשות מקרקעי ישראל, נציגי המשרדים השונים, אנשי ציבור ואקדמיה ונציגי השלטון המקומי.

הקמת "הוועדה הציבורית לבחינת מנגנון היטל ההשבחה" נכללה בהחלטת ממשלה מאוגוסט שעבר, לייעול עבודת רשות מקרקעי ישראל והפעילות בתחום המקרקעין. מטרת הוועדה לבחון את מנגנון היטל ההשבחה ולהציע מסקנות אופרטיביות, וזאת "לאור השפעות המנגנון על שוק הנדל"ן ועל מידת הוודאות בקידום פרויקטים בענף, וכן בשל השלכותיו על מצבן הכספי של הרשויות השונות ברחבי המדינה".

על פי גורמים המעורבים במהלך, עו"ד קמיניץ נתן את הסכמתו העקרונית למינוי, ונחשב לשם מועדף מצד כל הנוגעים לדבר. בשיחה עם גלובס אישר קמיניץ כי שוחחו איתו בעניין בעבר, אך ציין כי לפי שעה אינו יודע על התקדמות נוספת. כאמור, בחודשים האחרונים נדחק העניין בשל סוגיות דחופות יותר, וכעת נערך בירור מול משרד המשפטים אם ישנה אפשרות להשלים את המהלך גם בימי ממשלת מעבר.

יובל ניסני

מצנח הזהב

נבו ברנר, 45, מונה לסמנכ"ל הכספים של חברת הטכנולוגיה מטריקס. הוא מחליף את משה אטיאס ששימש בתפקיד ב-20 השנה האחרונות.

ענבל אורן מונתה לתפקיד סמנכ"לית השיווק הגלובלית של טבע נאות. קודם לכן כיהנה כמנהלת התקשורת והקיימות ב-Nespresso ישראל.

דני מילר מונה לסמנכ''ל השיווק של חברת הסייבר Cyberint.

אנני דגני מונתה לדירקטורית הפיתוח העסקי במעבדת החדשנות FinSec של מאסטרקארד ו-Enel X. היא מצטרפת למעבדה אחרי 11 שנים בדלויט ישראל, שם שימשה כראש הפרקטיקה של מענקי מו"פ וחדשנות.

ניר פנחסוב מונה לסמנכ"ל המו"פ של גלאסבוקס, ספקית פתרונות לניתוח חוויית משתמש בערוצים הדיגיטליים. בתפקידו הקודם שימש כסמנכ"ל הנדסה בפלייטיקה.

שלומי חנני מונה לסמנכ"ל הכספים של EdgeConneX GDC ישראל, המפעילה חוות שרתים.

עופר דהרי, 49, מונה למנכ"ל עמותת שק"ל, העוסקת בשילוב קהילתי לאנשים עם מוגבלויות. הוא יחליף בתפקיד את קלרה פלדמן, שתשמש כיו"ר פעילה.

יהודה פרידמן, 40, מונה למנכ"ל "בית הגלגלים", ארגון ארצי לצעירים ובוגרים עם מוגבלות פיזית. בשנים האחרונות ניהל את בית הספר "הירדן" לילדי זרים וחסרי מעמד.

חדשות טובות

מגייסים עובדים בלי מוגבלויות.  מפעל הפסטות PASTA BIGA מקבוצת גרג גייס לשורותיו עובדים בעלי מוגבלויות ולקויות שמיעה, המהווים כמחצית מהמועסקים בו. המהלך נערך בשיתוף עמותת א.ד.נ.מ, המספקת טיפול, דיור, חינוך, תעסוקה ופנאי לאוכלוסיות עם צרכים ייחודיים, והביטוח הלאומי.

בשטראוס מגבירים התנדבות בקיץ. בכל שבוע במהלך חודשי הקיץ, כ-1,500 עובדות ועובדים מקבוצת שטראוס ייצאו להתנדב בקהילות ברחבי הארץ ביחד עם עמותות וארגונים חברתיים. בין הארגונים שעמם פועלת הקבוצה נמנים "רובין פוד", "מצילות המזון", "לקט ישראל" ו"לתת". בנוסף ייערכו שיפוץ ושדרוג מקלטים ומעונות של אוכלוסייה בסיכון בשיתוף עמותת "סושיאלאייז", ופעילות חינוכית עם ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים.

צרו איתנו קשר *5988