המפכ"ל: ננסה לסיים חקירת פרשת היועמ"ש תוך ימים

נתניהו נמנע ממינוי דן אבי-יצחק ליועץ המשפטי, בשל חקירתו הצפויה בפרשת פז, שנחשפה ב"גלובס" * אבי-יצחק: לא הסכמתי להתמנות

ראש צוות החקירה בפרשת מינוי היועץ המשפטי לממשלה יהיה תת-ניצב יעקב גרוסמן. מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב אסף חפץ, אמר אחה"צ (א'), כי למשטרה אין כל מידע בנושא ממקורותיה, והיא ניזונה מהדיווחים בתקשורת בלבד.

לדברי חפץ, צוות החקירה המיוחד יחקור את הפרשה במהירות ובאופן ממצה, כדי לסיים את החקירה בתוך ימים ספורים. בין היתר תקבל המשטרה ראיונות ברדיו ובטלוויזיה עם המעורבים. ראש אגף החקירות, ניצב סנדו מזור, נפגש אחה"צ עם ראשי הטלוויזיה, בניסיון לשכנע אותם להעביר לידיו חומר שאינו חסוי ואינו פוגע במקורות מידע. גרוסמן יצרף לצוות החקירה חוקרים מהיחידה הארצית לחקירות הונאה.

היועץ המשפטי היוצא, מיכאל בן-יאיר, הודיע בתחילת החודש לשר המשפטים, צחי הנגבי, על החלטת היחידה לחקירות הונאה לחקור את עו"ד דן אבי-יצחק, כחשוד בפרשת פז, שנחשפה ב"גלובס". עקב כך, נסוג ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מכוונתו לשכנע את אבי-יצחק לקבל על עצמו את תפקיד היועץ המשפטי.

אבי-יצחק ייצג את בוגוסלב בגשיק ואנדריי גונשיורובסקי, בעיסקה למכירת מניות פז לקבוצת ג'ק ליברמן. על פי החשד, הועברו לשניים 16 מיליון דולר שלא כדין (בנוסף ל-80 מיליון דולר שהועברו למפרק חברת ארט-בי). ההעברה בוצעה, על פי החשד, בניגוד לצו של בית המשפט.

אבי-יצחק היפנה בתגובה להודעתו מסוף השבוע, בה אמר: "מעולם לא הסכמתי לקבל על עצמי את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה... גם בפגישה שהתקיימה בביתו של ראש הממשלה, ושעליה דווח לאחרונה בתקשורת, הבהרתי לכל הנוכחים, כי אין לי עניין בתפקיד זה... מכאן, שלא נתעורר כלל הצורך לבדוק אם יש מניעה למינויי כיועץ משפטי לממשלה, וכל ההדלפות והפירסומים בעניין זה הם מגמתיים, נועדו להכפישני ולשרת את מטרותיהם הפסולות של המדליפים והמפרסמים". «מאת נתן רועי ויואב יצחק «המפכ"ל: ננסה לסיים חקירת פרשת היועמ"ש תוך ימים «נתניהו נמנע ממינוי דן אבי-יצחק ליועץ המשפטי, בשל חקירתו הצפויה בפרשת פז, שנחשפה ב"גלובס" * אבי-יצחק: לא הסכמתי להתמנות

צרו איתנו קשר *5988