טכנולוגיית לייזר: המצאה ישראלית

טכנולוגיית הלייזר בשימוש רפואי קיימת מאז שנות ה-70, שבהן פותחו המחשבים הראשונים. מדובר בהמצאה עולמית שפותחה בישראל בשנת 64' על ידי ד"ר אייזיק קפלן, שהיה מנהל מחלקה בבית החולים בילינסון. הפיתוח מבוסס על עיקרון של אידוי מים בתא באמצעות קרן אור, תוך יצירת אפקט חיתוך אשר מונע דימום באזור החתך, או מקטין אותו למינימום.

מאז הפיתוח הראשון, יושמה הטכנולוגיה לפעולות רפואיות מגוונות, ובשנים האחרונות חלה התקדמות ניכרת בטכנולוגיה זו.

מכשיר הלייזר עצמו הוא מכשיר הפולט קרני אור נשלטות, באורכי גל שונים, החל מאינפרא אדום ועד אולטרא-סגול. הקרניים חודרות לעומק זעיר לתוך הרקמה, כאשר עומק החדירה נמדד בצורה מדוייקת על ידי סורק.

מכשירי הלייזר השונים עובדים עם קרניים שונות. כל מכשיר מיועד ליצור קרן באורך מסויים שהאנרגיה שלה נספגת בצבע אחר.

המכשירים העיקריים הקיימים בשוק הקוסמטיקה הם:

* לייזר 2CO - מכשיר שפותח בתעשיות לייזר תחת שם המותג הבינלאומי "שרפלן" ואושר על ידי מינהל התרופות של ארה"ב. מכשיר זה מיועד להסרת קמטים מהעור ולהשתלת שיער.

* לייזר רובי (אדום) - מכשיר זה מיועד להסרת קעקועים ולהסרת שיער. הוא פולט קרן אור בצבע אדום ונבלע על ידי פיגמנטים כהים.

* פאלסדיי - מכשיר היוצר קרן צהובה, אשר חודרת לרקמה ונבלעת בכלי-הדם. הקרן מסוגלת לחדור לכל עובי כלי הדם והיא גורמת לכיווצם וסתימתם. היישומים העיקריים של מכשיר זה הינם טיפול בעודף כלי דם הקרוב לעור, היוצרים כתמים, וכן לטיפול בנימי דם הנראים על העור, אשר אופייניים לאנשים מבוגרים.

* לייז יאג - מכשיר הפולט קרניים אינפרא אדומות או ירוקות, ונבלע על ידי דיו בכתובות קעקע. המכשיר משמש בעיקר להסרת קעקועים.

מחיר של מכשירי הלייזר נע בין 80-120 אלף דולר לכל מכשיר, תלוי בסוג המכשיר ויעודו הספציפי.

מחירי הטיפולים נקבעים על פי סוג הטיפול והיקפו. כך, למשל, מחיר קילוף פנים מלא להסרת קמטים יעלה בין 9-12 אלף שקל. מחיר הסרת קעקועים תלוי בגודל השטח הנזקק להסרה, בצבעי הקיעקוע ובמשך הזמן הנדרש להסרתו. מחיר השתלת שיער נקבע לפי כמות השתלים הדרושה לכיסוי הקרחת. « «טכנולוגיית לייזר: המצאה ישראלית «

צרו איתנו קשר *5988