המשטרה: להעמיד לדין את מאיר שמיר וקובי מימון בחשד למתן שוחד בפ"ת

השניים חשודים, לצידו של עמוס לוזון, במתן שוחד לבכיר לשעבר בעירייה תמורת הקלות בתחום הבנייה

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את מאיר שמיר ועמוס לוזון, הבעלים של קבוצות הכדורגל מכבי והפועל פתח תקוה, ואת קובי מימון, מבעלי חברת ישראמקו, בפרשת השחיתות בעיריית פ"ת. השלושה חשודים שנתנו שוחד לאבי לביא, לשעבר המישנה למנכ"ל העירייה, בתמורה להטבות בבנייה בפרוייקטים שונים בעיר.

חקירת הפרשה החלה לפני למעלה משנה והתנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה. על פי החשד, לביא שעבד בשנים 1999-1998 תחת ראש העיר, גיורא לב, קיבל שוחד בין היתר מלוזון, שמיר ומימון.

לטענת המשטרה, בתמורה לשוחד סייע לביא לקידום אינטרסים של לוזון, שמיר ומימון בפ"ת. בין היתר מדובר באספקת עבודות מהעירייה (בחלק מהמקרים ללא מיכרז), בשכירת מבנים על ידי העירייה, קיצור הליכים, התערבות בנושאים שונים הקשורים למחלקת ההנדסה והפיקוח ועוד.

על פי החשד, סייע לביא תמורת שוחד להקים את פרוייקט ה"פאואר סנטר" בצומת ירקונים, פרוייקט שכלל מרכז מסחרי גדול, בו היו שותפים לוזון, מימון ואפרים מאיר, לשעבר חבר מועצת העיר. לביא חשוד גם בכך שבתמורה לשוחד, הקטין את היטלי ההשבחה שהיו אמורים לוזון ואחרים לשלם עבור פרוייקטים קבלניים שבנו בפ"ת.

שמיר חשוד שהעביר מניות של חברת ויזקום שבבעלותו ללביא, בתמורה לכך שסייע לו לרכוש את מגרש הפועל פ"ת, עליו תיכנן לבנות שכונת מגורים גדולה. על פי החשד, המניות הועברו מחוץ לבורסה, ולביא אף מונה כדירקטור באחת מחברותיו של שמיר.

לוזון אמר בתגובה, כי יגיב על המלצת המשטרה כאשר יקבל על כך הודעה רשמית. שמיר אמר, כי הוא משוכנע שייצא זכאי מהפרשה.

גורם המקורב לחקירת הפרשה אמר, כי המשטרה חשפה תרבות של מתן שוחד תמורת קידום אינטרסים, שבמרכזה עמד על פי החשד אפרים מאיר, שהוגדר כ"איש החזק בעיר" במשך שנים רבות.

צרו איתנו קשר *5988