מיקרוסופט השיקה את מערכת ההפעלה החדשה Windows ME

מנכ"ל מיקרוסופט ישראל: מחירים נמוכים לגרסאות שדרוג, מעודדים את תופעת הפיראטיות; ההפצה המסחרית של Windows ME תחל ב-14 בספטמבר, בישראל ובעולם

היום (ב') חשפה מיקרוסופט את מערכת ההפעלה החדשה Windows ME , המיועדת למשתמש הביתי. המערכת הוצגה במסיבת עיתונאים בתל אביב, וניתן יהיה לרכוש אותה מיום חמישי הקרוב, ה- 14 בספטמבר, במקביל להכרזה העולמית של המוצר ברחבי העולם. זו הפעם הראשונה שמיקרוסופט משיקה מוצר בישראל, במקביל להשקתו בעולם.

מחיר חבילת השדרוג מגרסאות קודמות יהיה 120 דולר, לעומת 140 דולר, מחיר הגרסה המלאה. מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, אריה סקופ, אומר שהסיבה למחיר הגבוה יחסית של גרסת השדרוג, שעולה בחו"ל כ – 60 דולר, היא שמצב של מחירים נמוכים לגרסאות השדרוג גורר תופעה נרחבת של פיראטיות.

לדברי סקופ, כפי שקרה בגרסת חלונות 98', אנשים בחרו לקנות מחשבים חדשים ללא מערכת הפעלה חדשה, והמטרה של מיקרוסופט היא להשיג את העסקה הטובה ביותר לדילר.

מערכת ההפעלה החדשה היא גרסת שדרוג למערכות ההפעלה הקודמות של מיקרוסופט, חלונות 95' ו- 98'. הגרסאות המוצעות בארץ הן גרסת ה-Enabled, וה-Localized, בשפות אנגלית, עברית ורוסית, שיוצעו ללקוח באותה חבילת משתמש.

בחברה מציינים, שגרסת המילניום תוכננה במיוחד במטרה לשפר את חוויית המשתמש הביתי, והיא מציעה פונקציות חדשות בתחום המדיה הדיגיטלית, הרשת הביתית והאינטרנט. בנוסף, קיימת אפשרות שחזור של הגדרות המערכת, במקרה של קריסת המחשב, עקב התקנת יישום או גורם אחר, וחזרה אל ההגדרות הקודמות, בנקודת זמן רצויה.

בהתייחסו לבעייתיות של כריכת תוכנות בתוך מערכת ההפעלה, נושא שעמד במרכז משפט האנטי טראסט בו הורשעה מיקרוסופט באפריל האחרון, אמר סקופ: "אנחנו בוחרים בצרכנים. משרד המשפטים ידאג לכך שיהיו מערכות הפעלה תואמות ומתחרות. אנחנו חושבים, שהתוכנות צריכות להיות חלק ממערכת ההפעלה. השיטה הזו של מיקרוסופט מקדמת את השוק, והיא שירות טוב לצרכנים".

צרו איתנו קשר *5988