ירושלים: ייפתחו כבישים 45 ו-4 בכניסה הצפונית לעיר

כביש 45 בין א"ת עטרות והחיבור לכביש 443 לכיוון מודיעין היה מוכן לתנועה כבר לפני ארבעה חודשים, אך מטעמים ביטחוניים והוראות של המשטרה נדחתה פתיחתו. אורך הכביש 10 ק"מ ועלותו 210 מיליון שקל

מע"ץ תחנוך מחר (ב') את כביש 45 שיהווה כניסה צפונית לירושלים. חברת מוריה לפיתוח ירושלים תפתח אף היא לתנועה את כביש בגין צפון (4), שיחבר בין כביש 45 באזור התעשייה עטרות לצומת גולדה מאיר. פתיחת שני הכבישים מהווה כניסה צפונית חדשה לירושלים.

כביש 45 בין א"ת עטרות והחיבור לכביש 443 לכיוון מודיעין היה מוכן לתנועה כבר לפני ארבעה חודשים, אך מטעמים ביטחוניים והוראות של המשטרה נדחתה פתיחתו. אורך הכביש 10 ק"מ ועלותו 210 מיליון שקל.

כביש 4 צפון משדרות גולדה מאיר ועד עטרות הוא באורך של 2 ק"מ ועלותו 200 מיליון שקל. פתיחת הקטע הצפוני תאפשר חיבור רצוף ולא מרומזר בין צפון העיר-עטרות, ועד לשכונת מלחה בדרום.

מנכ"ל מוריה, יעקב אדרי: "הכביש החדש יקל באופן משמעותי על לחצי התנועה בכניסה לירושלים. הוא יאפשר גישה נוחה ליוצאים ולנכנסים לירושלים בעיקר מהשכונות הצפוניות.

במשרד התחבורה אומרים עם זאת, כי יש חשש שהכביש - שנחשב לרגיש מאוד מבחינה ביטחונית - לא יקל על התנועה באופן משמעותי, כי רוב הנהגים יעדיפו לנסוע למרכז דרך כביש מספר 1 ולא דרך 443.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988