הכותל המערבי

WWW.THEWALL.ORG

יומם ולילה יכול עכשיו כל יהודי שנמצא במערב וליבו במזרח, להתבונן אל הכותל המערבי ולקבל ממנו תמונות מעודכנות דקה אחר דקה. זאת - באמצעות אתר חדש שהופיע על הרשת בחנוכה. היוזמה היא של הרב קלמן פאקוז ממיאמי ביץ', שהקים את הפרוייקט כדי לאפשר ליהודים שאף פעם לא ביקרו בארץ (רק %10 מיהודי התפוצות בקרו בארץ) להיות מבקרים וירטואלית.

מסורת הפתקים נשמרת גם באתר הזה. אפשר לכתוב תפילה בדואר האלקטרוני, ואפילו לקבל הדמיה של הפתק מתעופף אל חריצי האבנים. הפתקים מגיעים למחשבים של ישיבת אש התורה, ושם הם מודפסים ומוכנסים "על אמת" אל אבני הכותל.

הדבר הכי חזק באתר הזה הוא מצלמה דיגיטלית שמוצמדת לגג של ישיבת אש התורה, ואשר משדרת אל הרשת תמונות מעודכנות של תפילות, מראות וטקסים מן הכותל. אפילו עסקים רצים באתר: משפחה יהודית שעורכת בר-מצווה בכותל, יכולה ליהנות משירות של הפצת עד 21 תמונות מן האירוע על הרשת, כדי לאפשר למשפחה וחברים מכל העולם לצפות בהם. גם השירות הזה נעשה באמצעות צוות של אש התורה, ומחירו עומד על 1,800 דולר.

ואל תטעו - לא רק יהודים מן הגולה הם קהל יעד לאתר הזה. גם ישראלים, ואפילו ירושלמים שרגלם לא דרכה בעיר העתיקה כבר כמה שנים טובות - יכולים לנסות את האתר. מעבר לצילומים, יש בו גם חומר טקסטואלי מקיף על ההיסטוריה של הכותל, גם טקסטים של תפילות, וגם חוכמה יהודית על קצה המזלג. « « הכותל המערבי «

צרו איתנו קשר *5988