רשות ני"ע: אין בסמכותינו להורות לגבור את מי עליה לראות בעלת עניין באסיפת בעלי האג"ח שלה

כך כתבה הרשות במכתב שהגיע לידי "גלובס" ומתייחס ללאומי פיא; בפיא שוקלים כיצד להצביע באסיפת בעלי אגרות החוב של גבור מחר

להסדר הנושים של חברת גבור ספורט נותרה משוכה אחת לעבור לאחר שאתמול אושר הסדר בכל האסיפות הכלליות של החברות וכן קיבל את הסכמת בעלי אגרות החוב מסדרה א'. המשוכה האחרונה הנה אסיפת בעלי אגרות החוב מסדרה ב' שתכונס מחר בשעות אחר הצהרים לאחר שנדחתה. על הפרק: דרישת חלק בעלי אגרות החוב להעלאת מרכיב המזומן בהצעת ההסדר בכ-1.5 מיליון שקל נוספים מרמה של 24.7 מיליון שקל לרמה של 26.2 מיליון שקל. בגבור הסכימו להצעה המתוקנת של בעלי אגרות החוב והחליטו להיענות לה אולם עדיין לא ברור אם יצוצו מחר תביעות נוספות מצדם של בעלי אגרות החוב.

סוגייה נוספת הקשורה להסדר בעלי אגרות החוב הוא הקרב שניהלה חברת קרנות הנאמנות של הבנק -לאומי פיא עם רשות לניירות ערך בסוגייה האם יש לראות את החזקות הקרנות באגרות החוב כבעלות עניין אישי באישור ההסדר.לאומי פיא מחזיק בכ-18.9% מאגרות החוב סדרה ב וב-8.9% מאגרות החוב מסדרה א. על פי חוות דעת של רשות לניירות ערך התבקשה לאומי פיא להיחשב כבעלת עניין בהצבעת בעלי אגרות החוב מתוקף היותו של בנק לאומי כנושה של החברה.

לגלובס נודע כי בימים האחרונים התקבל בלאומי פיא מכתב מרשות לניירות ערך כתגובה למחאתה של לאומי פיא על הכללתה כבעלת עניין אישי בהצבעת בעלי אגרות החוב. על פי האמור במכתב מציינת הרשות לניירות ערך כי היא איתנה בדעתה לגבי ניגוד הענינים של לאומי פיא ואף מצינת כי "מניתוח העסקה עולה כי עניינו של לאומי הוא כה מובהק עד שקשה להניח כי קיימת הפרדה בין בנק לאומי לקרנות הנאמנות שבבעלותו. יחד עם זאת מציינת רשות לניירות ערך כי אין בסמכותה להורות לגבור ספורט מי מבעלי בעלי אגרות החוב הוא בעל עניין ומי אינו כזו ואין היא יכולה לחייב את החברה לפעול על פי דעתה." עם זאת",מציינת הרשות,"אנו סבורים כי בנסיבות העניין רשאית הרשות ואף חייבת להביע את דעתה בעניין זה מכח היותה אמונה על הגנת עניינו של ציבור המשקיעים.

גורמים המקורבים להסדר ציינו כי נכון להיום מתכוונת לאומי פיא להימנע בהצבעת בעלי אגרות החוב אך לא מן הנמנע כי תצביע בעדו לאור מכתב רשות לניירות ערך.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988