עתירה - למנוע העברת הקונסוליה האמריקאית ממזרח ירושלים לשכונת תלפיות שבמתחם מלון דיפלומט

לדברי העותרים השיקול של ממשלת ארה"ב בהעברת הקונסוליה נובע משיקול ביטחוני אמריקאי אך לא נשקל כל שיקול ביטחוני לגבי ביטחונם ושלומם של תושבי השכונה בה תקום הקונסוליה

עתירה המבקשת למנוע את העברת הקונסוליה האמריקאית ממזרח ירושלים לאזור שכונת תלפיות שבמתחם מלון דיפלומט הוגשה היום (ד`) לבית המשפט לענייינים מינהליים בירושלים.

שני דיירים הגרים בסמוך בשכונת ארנונה עתרו היום לבית המשפט בבקשה לבטל את החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה המאפשרת את העברת הקונסוליה ממזרח העיר אל מתחם מלון דיפלומט.

השניים יוסף חביב ועובד מזרחי טוענים באמצעות משרד עורכי דין בלטר, גוט, אלוני כי השטח מיועד למלונאות ועל פי התוכנית עומדים להקים עליו כ-19,500 מ"ר.

הקונסוליה המיועדת לקום במתחם נועדה להחליף את הקונסוליה במזרח העיר בה ניתנים שירותים קונסולריים לכל תושבי ירושלים ולכל תושבי הרשות הפלשתינאית.

לדברי העותרים השיקול של ממשלת ארה"ב בהעברת הקונסוליה נובע משיקול ביטחוני אמריקאי אך לא נשקל כל שיקול ביטחוני לגבי ביטחונם ושלומם של תושבי השכונה בה תקום הקונסוליה.

עוד נאמר כי הליך אישור התוכנית היה מזורז וללא תקדים וייתכן שבשל כך לא נבחנו כל האספקטים הרלוונטיים.

לעתירה מצורפים מסקנות של חוות דעת של מומחים לביטחון יוצאי שירות הביטחון הישראליים. באחת מחוות הדעת נכתב כי במקרה של פיגוע מספר הנפגעים כתוצאה ישירה מהדף הפיצוץ יכול להגיע ל-600 בני אדם.

צרו איתנו קשר *5988