יוסי בן שלום: "בכוונתנו להנפיק את נקסוס בתל אביב במהלך השנה הבאה"

פוינטר ושגריר, שיאוגדו תחת נקסוס, ייצרו הכנסות של 40-50 מ' ד' בשנה * בן שלום: "אני לא מאשים את בעלי מניות פוינטר לשעבר, שמממשים במחירים גבוהים פי 2.5. אך זה יוצר לחץ על המניה"

הקבוצה שאוחדה מהחברות פוינטר, נקסוס ושגריר, תציג מחזור הכנסות של 40-50 מיליון דולר בשנת 2005 ו-EBITDA של 8-10 מיליון דולר. כך אומר היום יוסי בן שלום, מי שעומד, ביחד עם ברק דותן, בראש חברת ההשקעות DBSI, השולטת בשלושת החברות הללו. על פי התוכנית, אמורות להתאגד שלשתן תחת נקסוס הבורסאית, הנסחרת ברשימת ה-Small Cap בבורסת הנאסד"ק, לפי שווי של 17 מיליון דולר.

המניה לא ממש מגיבה לפעילות העתידית שעומדת להצטרף לנקסוס. "כאשר נקסוס רכשה את פוינטר בעסקת מניות, התחייבנו להקצות מניות של נקסוס לבעלי המניות בפוינטר", מסביר בן שלום. "לאחר הקצאת המניות ורישומן למסחר בארה"ב, מוחזקת נקסוס על-ידי DBSI בשיעור של 35%, פולאר תקשורת מחזיקה ב-9%, אי.די.בי ב-8%, פלאפון ב-6%, אי.אם.אס אלקטרוניקה ב-6% ומוזי ורטהיים בכ-5%.

"הקצאות מניות אלו בוצעו, בחלקם, במחירים נמוכים של 4 סנט למניה. נראה כי חלק מבעלי המניות כבר ממהרים לממש את אחזקתם בחברה. האמת היא, שאני לא מאשים אותם. בכל זאת מדובר על מימושים במחירים הגבוהים פי 2.5. אך אלו פעולות שלוחצות על מחיר המניה וגורמות לה להיסחר עמוק מתחת לשווי הכלכלי שלה אם לוקחים בחשבון את פוינטר ואת שגריר.

"אני לא רואה כיצד הלחץ הזה על המניה ייפסק, זולת האפשרות שבעלי המניות יבינו כי שוויה של החברה עשוי לעלות עוד הרבה יותר. אצל חלק מהמשקיעים בנקסוס, האחזקה הזו היא רק חלק קטן מהפורטפוליו ולכן ייתכן שהם לא מקדישים מספיק תשומת לב. אני, כבעל מניות מרכזי בחברה, חושב שהם עושים טעות וכואב את העניין. DBSI, בכל אופן, לא מוכרת מניות של נקסוס", אומר בן שלום.

היום מצהיר בן שלום כי הוא מתכוון לרשום את נקסוס למסחר בארץ. זאת, תוך ניצול השינוי בחוק המאפשר גם לחברות הרשמות בסמול קאפ לבצע רישום כפול. "כשהחקיקה תסתיים, אני מאמין שנעשה רישום כפול בארץ. זאת בעיקר משום שהן הפעילות של פוינטר והן זו של שגריר, מבוצעת בעיקרה בישראל. אני מניח שזה ייקרה במהלך שנת 2005, אחרי שנציג לפחות רבעון אחד או שניים של החברה המאוחדת.

נקסוס מערכות גייסה לאחרונה כ-8 מיליון דולר, באמצעות החברה-הבת פוינטר, מבני משפחת רקנאטי - ליאון רקנאטי, אחותו יהודית יובל-רקנאטי ובן דודם לני רקנאטי. בני המשפחה רכשו 49.9% מהון המניות המונפק של פוינטר, במחיר המשקף שווי דומה למחיר ששילמה נקסוס בסוף חודש יוני, בעסקה לרכישת הבעלות המלאה בחברה זו. בנוסף, מנהלת קבוצת DBSI מגעים לגיוס הון נוסף בנקסוס-פוינטר, בסכום של כ-3 מיליון דולר, הפעם מידי קואופרטיב התחבורה אגד.

גיוס ההון הפרטי מהרקנאטים, כמו זה שלגביו מתנהלים מגעים עם אגד, מיועד לשמש את פוינטר להעמדת ההון העצמי הנדרש לרכישת פעילות ונכסי שגריר, עסקה שנחתמה על-ידי DBSI בשלהי חודש יוני. ככל הידוע, מתקיימים מגעים לגיוס הון נוסף בפוינטר ממשקיע אסטרטגי.

שגריר היא אחת החברות המובילות בתחום גרירה ותיקוני דרך לרכבים ולה כ-750 אלף מינויים ברחבי הארץ וצי של כ-130 רכבים וגוררים. ביחד עם פוינטר ועם נקסוס, אמורה הקבוצה להוות כח משמעותי בתחום הרכב בישראל. *

צרו איתנו קשר *5988