הנקראות ביותר

עו"ד נחמה סנה תמונה ליו"ר חברת הגז הטבעי הממשלתית

שר האוצר נכשל בניסיונותיו למנות כיו"ר חברת הגז הטבעי את מקורבו, איש הליכוד שלמה בן-לולו

דירקטוריון חברת נתיבי הגז הטבעי אישר בסוף השבוע את מינויה של עו"ד נחמה סנה ליו"ר הדירקטוריון. חברת נתיבי הגז הטבעי היא החברה הממשלתית החדשה האחראית על פרויקט הולכת הגז הטבעי, שבו יושקעו כ-400 מיליון דולר על-ידי החברה, הן באמצעות כספי ממשלה והן באמצעות גיוס כספים באמצעות הנפקת אג"ח.

מדובר במינוי מפתיע, שכן, על-פי המתוכנן, לתפקיד אמור היה להתמנות שלמה בן-לולו, איש הליכוד, המקורב לשר האוצר, בנימין נתניהו. את המינוי של סנה הציעו לדירקטוריון שר התשתיות, מודי זנדברג.

בן-לולו שימש בשנה האחרונה כיו"ר זמני שנבחר לנהל את הישיבות של הדירקטוריון וועדותיו בכל פעם מחדש. נתניהו ניסה ללא הצלחה במשך כשנה למנות את בן-לולו ליו"ר קבוע.

בתחילה, ועדת רביבי פסלה את מינויו בטענה שאין לו כישורי יתר, הנדרשים ממי שהוא חבר במפלגה של השר הממנה. נתניהו טען, כי לבן-לולו ניסיון ניהולי רב, שכן היה שנים ארוכות ראש מועצת בית-שאן. כמו כן, בן-לולו הוא מהנדס במקצועו.

נתניהו עירער בשעתו על פסילתו של בן-לולו, בפני מליאת הממשלה, אך בעקבות חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה הקודם, אליקים רובינשטיין, הוחלט שלא לכפות את המינוי על ועדת רביבי. בשעתו הושג הסדר זמני, לפיו בן-לולו יוכל לכהן כדירקטור, ובשלב מאוחר יותר, תיבחן שוב האפשרות למנותו ליו"ר. בעקבות כך, שימש כיו"ר זמני.

זהו המינוי השני של מקורב לליכוד, שנתניהו לא מצליח לבצע בשנה האחרונה. קודם לכן, לא הצליח נתניהו למנות לכהונה שלישית את יו"ר בתי הזיקוק הקודם, עובדיה עלי, בשל התנגדותו של שר התשתיות הקודם, יוסף פריצקי.

מינויה של סנה מהווה מינוי שני של אשה לראשות דירקטוריון של חברה ממשלתית במשק האנרגיה. לפני שבועיים יזם זנדברג את מינויה של רחל גוז ליו"ר החברה הממשלתית לתשתיות נפט ואנרגיה. עד אז לא היו נשים בתפקידים מסוג זה במשק האנרגיה.

סנה היא בעלת משרד עורכי דין המתמחה בטיפול בענפי ההיי-טק וההון סיכון, לרבות רכישות ומיזוגים, שינויים מבניים והנפקות. סנה כיהנה במשך 15 שנה כיועצת המשפטית הראשית ומנהלת משאבי אנוש של קבוצת רד בינת.

במהלך השנים בקבוצת רד בינת רכשה ניסיון רב ברכישות, מיזוגים, שינויים מבניים, הנפקות מקרקעין בינוי ונושאים מסחריים מגוונים לרבות הקמת חברות גיוס עובדים ומנהלים.

בנוסף, מונה לחבר בדירקטוריון סגן נציב מס הכנסה, אוסקר אבו-ראזק, כנציג משרד האוצר.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות