סמארטס שנוסדה ע"י ד"ר שאולה אלכסנדר-ימיני נמכרה ב-260 מיליון דולר

הקונה, ענקית האחסון EMC * ד"ר שאולה אלכסנדר-ימיני בין מייסדי החברה האמריקנית, שפיתחה תוכנה לניהול מערכות

ענקית האחסון EMC הודיעה היום לבורסה כי רכשה את חברת סמארטס (Smarts) בתמורה לכ-260 מיליון דולר במזומן. סמארטס פיתחה מערכת תוכנה לניהול אירועים במערכות IT ורשתות תקשורת בזמן אמת. החברה צופה כי ב-2004 יסתכמו הכנסותיה במעט יותר מ-60 מיליון דולר. הרכישה צפויה להסגר במחצית הראשונה של 2005. חברת EMC הודיעה כי לרכישה לא צפויה להיות השפעה על הרווח הנקי למניה של שנת 2005.

חברת סמארטס פיתחה מערכת שמאפשרת לבצע בזמן אמת שליטה ובקרה לצורך ניהול אירועים ותקלות במערכות IT, וברשתות של מפעילי תקשורת. המערכת מיועדת למנהלים ולחדרי בקרה ומאפשרת להם לשלוט באירועים שמתרחשים במערכות ה-IT של הארגון.

כיום יש שלוש חברות שעוסקות בתחום זה. סמארטס נחשבת לחברה בעלת הטכנולוגיה הטובה ביותר והמובילה בתחום. החברה שמדורגת שנייה מבחינת נתח שוק ואיכות טכנולוגית היא חברת מקרומיוז האמריקנית, והשלישית היא טי.טי.איי הישראלית.

המייסדת והמנכ"לית של סמארטס היא ד"ר שאולה ימיני, אחותו של קובי אלכסנדר, מנכ"ל ויו"ר קומברס טכנולוג'י. בנוסף לתפקידה כמנכ"לית סמארטס שימשה ד"ר ימיני משך שנים רבות בתפקיד חברת מועצת המנהלים של קומברס טכנולוג'י.

עם פרסום ההודעה על הרכישה אמרה ד"ר ימיני כי "החיבור בין EMC לסמארטס מהווה את ההתאמה הטובה ביותר בעיתוי הטוב ביותר מבחינת סמארטס ולקוחותיה. EMC וסמארטס חולקות חזון משותף בכל הנוגע לניהול אוטומטי בזמן אמת של אירועים במערכות המידע הארגוניות וברשתות תקשורת. כן חולקות שתי החברות חזון משותף בנוגע לחשיבות שיש כיום לתחום ניהול הארועים בזמן אמת ככל שגוברת המורכבות של מערכות ה-IT ורשתות התקשורת, וככל שעולות רמות הדינמיות וההטרוגניות של מערכות ה-IT ורשתות התקשורת. השילוב בין סמארטס ו-EMC יאפשר למצות את הפוטנציאל שגלום בטכנולוגיות של שתי החברות".

מהודעתה של EMC היום עולה, כי סמארטס עוסקת בניהול מרוכז של רשתות. החברה פיתחה מערכת שמאפשרת לאתר מידע, לשלוט ולבקר את מערכות היחסים הפנימיות של מערכות ה-IT וכן לבקר ולשלוט על התנהגות מערכות ה-IT ומאפייניהן.

התוכנה של סמארטס, ששמה InCharge, מאתרת בזמן אמת (תוך כדי פעולת מערכות ה-IT ורשתות התקשורת) את שורשי הבעיות שמתרחשות במערכות ה-IT ורשתות התקשורת, מחשבת את השפעת הבעיה על כל תת-מערכת בתוך מערכות ה-IT של הארגון (ורשתות התקשורת) ומציגה את הפעולה היעילה ביותר שעל הארגון לבצע במטרה לשמור על המשך פעילות מערכת ה-IT ללא הפרעה.

במילים אחרות, המערכת של סמארטס מסייעת בניהול תשתיות ה-IT הארגוניות על ידי ניטור בזמן אמת של אירועים שמתרחשים במערכות המידע של הארגון, ניתוח האירועים בהיבט של תהליכים עסקיים, ואספקת פתרון בזמן אמת לבעיות שמתגלות במערכת.

בנוסף, מגדירה המערכת של סמארטס רמות איכות שירות (Service Level Agreement) שונות לתשתיות הארגוניות, שנגזרות מהצרכים העסקיים של הארגון (תוך שהיא מתאימה את רמות איכות השירות והעדיפויות לסוג הארגון). תכונה זו מאפשרת לארגון לדעת איזה סדר עדיפות להעניק לכל אחד מהאירועים החריגים שמתרחשים במערכות המידע שלו, על פי הצרכים העסקיים שלו, ובאיזו רמת דחיפות למצוא לו פתרון.

בכך מאפשרת המערכת לארגון לנתח במהירות את ההשפעה שיש לאירועים שמתרחשים במערכות המידע שלו, על התהליכים העסקיים שלו. באופן כזה יודע הארגון להקצות את המשאבים המתאימים בצורה האופטימלית ביותר ועל ידי כך לשפר את הזמינות הכוללת של מערכת המידע הארגונית.

מהודעתה של EMC עולה, כי הארגונים הגדולים בעולם ומפעילי התקשורת הגדולים משתמשים במערכת של סמארטס במטרה להגדיל את זמינות מערכות ה-IT שלהם ורשתות התקשורת, להעצים את ביצועי המערכות הקריטיות שלהם, ולייעל את המערכות והשירותים שמייצרים את הכנסותיהם. כל זאת, תוך חסכון ניכר בעלויות.

אז למה בעצם רכשה EMC את החברה? רכישת סמארטס מכניסה את EMC לתחום של שליטה ובקרה בניהול אירועים ותקלות, בדרכה במעלה שוק התוכנה. בהמשך הדרך מקווה EMC שהמערכת של סמארטס תאפשר לה לבצע את ניהול מערכות האחסון שלה. EMC בונה מערכות שמאפשרות לארגונים לטפל במידע שלהם ללא הפרעה, תוך דגש על זמינות גבוהה ככל האפשר של מערכות המידע. המערכת של סמארטס משתלבת בחזון של EMC לפיו יש לספק זמינות מירבית למערכות המידע של הארגון ועל ידי כך לאפשר לארגון לשפר את תוצאותיו הכספיות.

ג'ו טוסי, נשיא ומנכ"ל EMC אמר עם פרסום ההודעה, כי "רכישה זו תאפשר ל-EMC להרחיב את השוק שלה ולהוסיף טכנולוגיה חדשנית שתאפשר צמיחה. רכישת סמארטס היא רכישה אסטרטגית עבור EMC בשוק משלים שנחשב כיום לשוק צומח. אנחנו מחוייבים לנקוט צעדים מתאימים כדי להרחיב את היקף הפעילות הנוכחי של סמארטס".

צרו איתנו קשר *5988