כתב האישום נגד אהרון דומב פינה את הדרך למינוי חזי צאיג למנהל מרכז ההשקעות בתמ"ת

הואשם שלא חשף את החקירה נגדו כשהוצגה מועמדותו לתפקיד * הודיע שהוא מוותר על התפקיד

מנכ"ל משרד התמ"ת, רענן דינור, פנה אתמול (ג') למזכירות הממשלה, בבקשה להביא לאישור הממשלה כבר בישיבתה ביום ראשון הקרוב, מינוי מנהל חדש למרכז ההשקעות.

המינוי הוא של חזי צאיג, מקורב למרכז הליכוד ובעל משרד רואי חשבון, אשר עד כה עוכב ע"י דינור ושר התמ"ת אהוד אולמרט. השניים המתינו עד לשימוע שנערך לאהרון דומב אצל נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר.

מינויו של דומב, שכיהן עד לאחרונה כמנכ"ל משרד התיירות, למנהל מרכז ההשקעות, אושר בידי הממשלה בספטמבר, אך בוטל בידי היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, עקב החקירה שהתנהלה נגד דומב.

אתמול הוגש נגדו כתב אישום על קבלת משרת מנהל מרכז ההשקעות, לכאורה בהטעיה. זאת, לאחר שלא חשף את החקירה המתנהלת נגדו.

עקב ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום, הודיע אתמול דומב לדינור, כי הוא מוותר על השימוע אצל הולנדר, ולכן גם מוותר סופית על המינוי למרכז ההשקעות.

מינהלת מרכז ההשקעות מתכנסת היום (ד') לישיבה, הצפויה להימשך עד שעות הערב, שבה יינתנו אישורי ההשקעה האחרונים לשנת 2003. המנהלת צפויה לאשר עשרות בקשות השקעה והטבות בהיקף עשרות רבות של מיליוני שקלים.

מאז יולי מכהן עצמו גם כמנהל מרכז ההשקעות בפועל, דבר הגורר ביקורת קשה על התפקוד החלקי של מרכז ההשקעות, הן מצד התעשיינים והן מצד פורום סמנכ"לי הכספים (CFO), אשר אף בחר גוף זה כבעל הציון הנמוך ביותר ביעילות השירות בין גופי הממשלה.

צרו איתנו קשר *5988