רייטינג נמוך במפתיע למרב מיכאלי

הפתעת סוף השבוע בטלוויזיה היה הרייטינג הנמוך שעשתה התוכנית "עד עשר" של מרב מיכאלי ברשת. גם אם נתחשב בעובדה שמדובר בתוכנית שנייה בלבד, רייטינג של 14.3 בממוצע הוא נמוך בצורה יוצאת דופן. ממול, דורג אמנון לוי בערוץ אחד עם תוכנית סוף העונה של "סוגרים שבוע", עם 23.2 אחוז. מדובר במהפך, לאחר ששבוע לפני כן, בתוכנית הפתיחה שלה, הצליחה מיכאלי לגבור על לוי הפופולרי (%17), ודורגה עם %20.2.

עבור רשת היתה זו הפתעה רעה מאוד. לאחר הצלחה גדולה של הסידרה "טירונות", שהגיעה לממוצע של %23 בששת הפרקים ששודרו, חשו ברשת שעלו על דרך המלך, וכי הרייטינג המקרטע שהביאה "המופע של זהו זה" לא יחזור על עצמו.

סמנכ"ל התוכניות ברשת, משה שלונסקי, אמר היום ל"גלובס" כי גם אותו מפליאה תוצאת הרייטינג של מיכאלי. אולם, אומר שלונסקי, זו תוכנית שנייה בלבד, וצריך לחכות חודש עד חודש וחצי. זאת אמורה להיות תוכנית שנהנים ממנה, והיא אלטרנטיבה למשחקי המונדיאל. בגדול, אומר שלונסקי, בימי שישי ובייחוד בקיץ נתח הצפיה נמוך יותר מאשר בימי חול ומאשר בחורף, בלפחות %25.

- לכמה רייטינג ציפיתם?

שלונסקי: "חשוב שאם היא תנשוק ל-%20 יהיה בסדר. אם תעבור את ה-%20, נשמח".

מיכאלי חתומה בחוזה טלנט עם רשת במשך תקופה ארוכה. דמותה הופיעה בסירטוני הפרומו ללוח התוכניות החדש של רשת עוד לפני כחצי שנה, כאשר כל אותו זמן ישבו ברשת על תיכנון ומציאת שעת שידור מתאימה למיכאלי. הציפיות ממנה היו גבוהות מאוד. את ההפקה עושים ברשת באולפני הרצליה, והמפיק הוא איציק גליקסברג. למיכאלי צורף כעורך מנהל גלגל"צ אלדד קובלנץ, שהובא לרשת ע"י שלונסקי, (לשעבר מפקד גל"צ). מרשת סירבו למסור מה עלות ההפקה, אך אמרו רק כי היא נמוכה יותר ממה שנראה על המסך.

נראה שהתוכנית של מיכאלי סובלת מהעדר "מוח" טלוויזיוני, שיהפוך את המרכיבים הבסיסיים הנכונים לכדי ארוע שמצטלם טוב יותר ועובר מסך. התוכנית זקוקה לקצב פנימי מהיר יותר, לדרמה מובנית, ולתפאורה ורכיבים אחרים, שישרתו את דירוג האירועים והגופים שמופיעים בתוכנית, ושיעצימו את התוכנית עצמה.

התוכנית זכתה, מייד עם עלייתה, לביקורות קשות, כאשר בכל העיתונים חזרו על הביטוי 'תוכנית מביכה'. ביקורת נפרדת הושמעה על השתתפותה של שרה אנג'ל, אסירה לשעבר, בצוות התוכנית. שלונסקי אמר בתגובה לטענות אלה כי אנג'ל היא דוגמה נהדרת לשיקום, וכי הוא מופתע לטובה ממנה.

בתשובה לשאלה אם מתכננים ברשת לשנות משהו בתוכנית או בצוות ההפקה, אמר שלונסקי כי הוא יהיה מעורב יותר בתוכנית, "ואם מירב תרגיש שהיא צריכה - נדבר על זה".

לפי התכנון ברשת, אמורה מיכאלי לשדר 15-13 תכניות, אשר ירוצו עד סוף הקיץ, בתחילת ספטמבר. לאחר מכן, אמור דן שילון עם "בשידור חי" שלו לעבור לימי ו'. יצויין שעל הנושא הזה, של מעברו של שילון לימי ו', מתנהל איתו ברשת מו"מ ארוך ומאסיבי.

ל"גלובס" נודע, כי שילון מתנה את הסכמתו לעבור לימי ו' בשיחרורו מחוזה הבלעדיות שיש לו עם רשת, דבר שיאפשר לו לשדר גם אצל זכיינים אחרים, או ברשתות אחרות. רשת, מצידה, מתלבטת קשות האם לשחרר מידיה את הקלף החזק ביותר שלה. יצויין כי לרשת יש בחורף הקרוב בעיה בימי ג' שלה, כאשר לליין- אפ של ימי ג' אמורים להיות משובצים פוקוס של רפי גינת, פספוסים של יגאל שילון, תכנית חדשה של ניסים משעל, ושילון.

ברור כי אף אחת מהתכניות, למעט "בשידור חי", אי נה מתאימה למעבר ליום ו', ביחוד כאשר משעל, שהוא איש דתי, לא יסכים לשדר ביום ו'

צרו איתנו קשר *5988