אימפקט אחריות תאגידית מאי 2022
דגם ES4  של JAC / צילום: באדיבות אלדן

דגם ES4 של JAC / צילום: באדיבות אלדן

הסיפור של אלדן צבוע בכחול לבן

מה שהתחיל כעסק צנוע להשכרת רכבים לפני 55 שנה - הפך לחברה מובילה שמספקת שירותים מגוונים בתחום הרכב לכל אורך הדרך והארץ

28.04.2022 |

בשיתוף אלדן

השנה היא 1967. תחילת הקיץ. מדינת ישראל באופוריה. כולם רוצים לחגוג את הניצחון, לקום ולהתהלך בארץ בתרמיל ובמקל, ואם קצת רחוק מדי - אז למה לא לנסוע. הישראלים לקחו את הסוסיתא המיושנת או הכרמל החדישה מהגראז', סובבו את המפתח,
לחצו על הגז, פתחו את החלון, שמעו בפול ווליום "החלונות הגבוהים" ונסעו צפונה או דרומה, לאן שלקחה אותם הרוח. ארבעה ישראלים שלא היה להם רכב פרטי היו זריזים מספיק כדי להגיע לסניף הראשון של אלדן באשקלון, בבעלותו של יוסי דהן, שם חיכו להם ארבע מכוניות מצוחצחות להשכרה. ובדיוק כאן, ברגע הכל כך ישראלי הזה, הסיפור של אלדן התחיל.

מאז ועד היום הפכה אלדן לחברה ישראלית מובילה בתחום השכרת הרכב עם לא פחות מ- 12 סניפים מאילת בדרום ועד קרית שמונה בצפון, יותר מ-30,000 כלי רכב ומערך לוגיסטי שפרוש בכל רחבי הארץ ומאפשר ללקוחות לקבל שירות מקצועי ומהיר בכל זמן ובכל מקום.

קבוצת אלדן היא סיפור הצלחה כחול-לבן. מה שהתחיל כעסק צנוע להשכרת רכבים לפני 55 שנה הפך לאימפריה שמספקת שירותים לכל אורך הדרך: החל ממכירת רכבים (יד ראשונה, אפס קילומטרים) ליסינג פרטי, ליסינג תפעולי לחברות, השכרת רכב בארץ, השכרת רכב בחו"ל באמצעות ראנטלקארס העולמית, שירותי דרך, שירותים ייחודיים של שינוע מוצרים בקירור או הקפאה, פתרונות מימון לרכישת רכבים, ולקינוח - בית מלון בירושלים ובית מלון בפריז.
בנוסף, בנושא של השכרת רכב אלדןהינה הזכיינית הבלעדית בישראל של חברת השכרת הרכב הגדולה בעולם "אנטרפרייז". אחרי שנתיים שבהם ענף התיירות בארץ ובעולם נפגע משמעותית בשל מגפת הקורונה, אפשר לסמן את ישראל כאחד היעדים המועדפים על התיירים שמחפשים יעד אטרקטיבי לקיץ הקרוב. הסטטיסטיקה מספרת כי אחד
מתוך שלושה תיירים שישכרו רכב במסגרת הטיול בישראל - יעשו זאת באמצעות אלדן.


דוגלים בחדשנות ובקִדמה

אלדן היא חברה שלא מפסיקה להתחדש אף פעם - ומניפה בגאווה את דגל הקִדמה. כיום היא מאפשרת ללקוחות לרכוש רכב אונליין באמצעות תשלום מקדמה מבלי לצאת מהבית, בלי להמתין בתור ובלי משא ומתן ארוך ומפרך. ללא צורך לפגוש נציג מכירות עד להשלמת הרכישה וקבלת הרכב. כל מי שמתעניין בקניית רכב חדש יכול פשוט לעיין בקטלוג הדיגיטלי המגוון שנמצא באתר האינטרנט של אלדן, לבחור רכב, דגם, צבע, ריפוד - ולקחת אותו ישר מהניילונים. מי שמעדיף בכל זאת את השיטה הטובה והוותיקה של
קנייה אישית, מול בן אדם, פנים מול פנים, יכול כמובן תמיד לקפוץ לאחת מ-16 נקודות המכירה של אלדן ברחבי הארץ ולפגוש את נציגי ומומחי החברה לשיחת ייעוץ והדרכה על כל הדגמים, התנאים והאפשרויות.

אחת מגולות הכותרת של אלדן אחת מגולות הכותרת של אלדן בתחום מכירת הרכבים
הוא "אפס ק"מ" - אפשרות לקנות מכונית חדשה שנרכשה ישירות מהיבואנים ומוצעת למכירה בתנאים אטרקטיביים. כלי הרכב במסגרת "אפס ק"מ" נמכרים כרכבי יד ראשונה
לכל דבר, כלומר בשדה הרישום המקורי ברישיון הרכב הם לא רשומים כמושכרים או חכורים. בנוסף, אלדן מוכרת מדי שנה כאלפי כלי רכב יד ראשונה שסיימו את משימתם בחברת ההשכרה והליסינג. מכוניות אלו עוברות השבחה והכנה ומוצגות למכירה בסניפי
הרשת.

החלק הטוב ביותר הוא שאותן מכוניות נמכרות עם אחריות ובמסגרת תכנית ייחודית אלדן מאפשרת ללקוחות לבדוק, לנסוע, להתנסות, לבדוק שוב ואם לא מתאים - מחזירים!
היתרון בקניית רכב של אלדן הוא בראש ובראשונה אמינות ושקיפות - לדעת שהוא עמד בבדיקות ובמבחנים מחמירים, לקבל את היסטוריית הטיפולים ולהיות בראש שקט.

יש חשמל באוויר


בסוף שנת 2020 היו בשימוש כ-10 מיליון רכבים חשמליים ברחבי העולם, 30% מהם נמכרו באותה שנה. למרות התפרצות המגפה העולמית, שהובילה לירידה של 16% מסך הרכישה של כלל הרכבים חדשים, התאפיינה אותה שנה בעלייה של 41% ברכישת רכבים חשמליים חדשים. אם עד לפני חמש שנים הרכב החשמלי נתפש בעיני הציבור הרחב כגימיק או רעיון עתידני, עכשיו ברור לכולם שהוא מוצר שכבר אי אפשר להתעלם מקיומו. על פי איגוד יצרני הרכב האירופי, מכלל הרכבים החדשים שנמכרו באירופה ב-2020 חשמליים.

בדיוק כמו המגמה שמתרחשת בכל העולם, גם כאן בישראל אנחנו עומדים בפתחה של מהפכה חשמלית. בשנה שעברה נמכרו בישראל כ-10,000 מכוניות חשמליות חדשות - זינוק של מאות אחוזים לעומת השנה שקדמה לה. למעשה, 7% מכלל הרכבים החדשים שנמסרו בישראל בשנת 2021 היו חשמליים - יותר מכפול בהשוואה לנתוני השנה שלפניה.

אלדן היא שחקן מוביל במהפכה החשמלית של עולם הרכב הישראלי. היתרונות הם ברורים: עלויות טעינה משתלמות יותר מעלויות תדלוק, הוצאות התחזוקה נמוכות יותר וכמובן אי אפשר שלא להתייחס לערך הסביבתי העצום ולשאיפה של כולנו ליצור עולם ירוק יותר. הרעיון העיקרי שמוביל את המהלך של אלדן בתחום הליסינג החשמלי מבוסס בעיקר על חיסכון כספי משמעותי בהוצאות הקבועות והמשתנות של אחזקת רכב, מה שאמור להפוך את הרכב החשמלי לפופולרי במיוחד. במילים אחרות: במקום לתת גז, אפשר פשוט להתחבר לחשמל. כיום אלדן מציעה רכבים חשמליים להשכרה לטווח קצר
וארוך, לליסינג פרטי ותפעולי, לרבות טסלה.

אלדן חברה לחברת E.V. Motors וקימה איתה חברה משותפת שבאמצעותה אלדן משווקת את מותגי - WM ,JAC - יצרני הרכב המובילים בסין. החברה מעניקה ללקוחות את מעטפת השירות, התחזוקה והאחריות. מכיוון שאלדן משתפת פעולה כמעט עם כל יבואני הרכב בישראל, אפשר למצוא בה קשת רחבה מאוד של יצרנים ודגמים, לרבות דגמי מכוניות חשמליות חדשות שיגיעו לארץ וסביר להניח שלא ניתן למצוא במקומות אחרים. מסתמן שאלדן מתהווה כשחקנית משמעותית במהפכת הרכבים החשמליים בישראל.

כתבות נוספות

צילום: אפי יוספי

בשיתוף ג'וינט ישראל

"לעסקים יש תפקיד אסטרטגי בקידום שינוי חברתי-כלכלי בישראל"

הדר אלמוג

צילום: Shutterstock, Elle Aon

בשיתוף עמותת אנוש

"גם העסק מרוויח מהעסקת מתמודדי נפש"

הרשמו לניוזלטר נשים בהייטק
נרשמת בהצלחה לניוזלטר