זכויות אדם בחדשות - עמוד 7

סוכן חדשות
 
קרן נויבך קיבלה את אות זכויות האדם ע"ש אמיל גרינצוויג
הנימוק: "על רקע ההתקפות מצד הכנסת על חופש הביטוי וחופש העיתונות, בולטים לטובה קולה הייחודי של נויבך והתעקשותה להמשיך ולעסוק בנושאים חברתיים"
  
 
ביניש: "יש מקום לחקיקת חוק יסוד זכויות חברתיות"
נשיאת בית המשפט העליון אמרה את הדברים בכנס בנושא 20 שנה למהפכה החוקתית ■ "אירועי השנה החולפת הצביעו על הצורך הממשי בחוק יסוד כזה"
  
 
"אני לא מאמין למי שאומר שהוא רוצה תקשורת אחראית. הוא רוצה תקשורת אוהדת"
פרופ' אלן דרשוביץ, הסנגור הגדול של ישראל בארצות-הברית, לא קונה את הנימוקים להגבלת חופש הביטוי, מזהיר מפגיעה בבית המשפט וחושש מהאביב הערבי: "הסכנה הגדולה ביותר לדמוקרטיה מגיעה דווקא מהצעירים" ■ ראיון מיוחד לקראת פתיחת ועידת ישראל לעסקים של "גלובס"
  
 
פרופ' פרנסיס רדאי
התקפה מניפולטיבית על העליון
השיח הציבורי והביקורתי בעניין בית המשפט העליון הוא שיח מר ולא מדויק
השיח הציבורי בעניין בית המשפט העליון הוא שיח מר ולא מדויק. 3 קווי התקפה ננקטים במטרה להשמיץ את בית המשפט העליון: לבית המשפט "אג'נד...המשך
  
 
בעקבות נתניהו: הקואליציה תתנגד להגבלת זכות העתירה לבג"ץ
(עדכון) - ראש הממשלה אימץ את עמדת וינשטיין, וועדת השרים החליטה כי הקואליציה תתנגד להצעת החוק להגבלת עתירות לבג"ץ של ארגונים ציבוריים
  
 
אחרי חופש הביטוי: האם גם זכות העמידה בבג"ץ תוגבל?
ביום ראשון הקרוב תדון ועדת השרים לענייני חקיקה בהצעת חוק שמטרתה להגביל את יכולתם של ארגוני זכויות אדם לעתור לבג"ץ כ"עותרים ציבוריים"
  
 
"איראן גרעינית תטיל סוג חדש של אימה בהיקף שלא תיארנו"
המומחה העולמי לפשעי מלחמה, רצח עם וזכויות אדם, פרופ' גרגורי גורדון, קורא לפעול נגד ההסתה של איראן ומנהיגיה גם באמצעות מערכת המשפט הבינלאומית
  
 
אמנסטי: אסד ביצע פשעים נגד האנושות באופן "שיטתי"
ארגון זכויות האדם אמנסטי פירסם הלילה דוח המתאר פשעים שביצעו אנשי נשיא סוריה, באזרחי המדינה ■ הארגון אסף עדויות מזעזעות מעשרות אזרחים ■ קורא לאו"ם לנקוט בצעדים מהותיים כלפי אסד
  
 
המועצה לזכויות אדם באו"ם אישרה אפליה של ישראל לרעה
סטירת לחי לישראל: ברוב של 154 קולות אושרה החלטה שמקנה תוקף לנהלים מפלים נגד ישראל במועצה לזכויות האדם ■ שגריר ישראל באו"ם: "אסד טבח באזרחיו, וישראל על המוקד"
  
 
אהרן ברק: "צריך לשפוט בראי ההיסטוריה ולא עפ"י היסטריה"
נשיא העליון בדימוס בכנס עוה"ד: "שופטי העליון חייבים להמשיך לפסוק בנושאי טרור ומלחמה בהתאם למצפונם, עפ"י הערכים החוקתיים. גם בשעות הקשות עליהם להישאר נאמנים לעצמם"
  
 
"צריך היה לנסות לעצור את בן לאדן; השלכת הגופה לים - בעייתית"
האם חיסול בן לאדן עומד במבחן המשפט הבינלאומי? מומחים לדיני מלחמה משיבים: "המשפט הבינלאומי אומר כי במידת האפשר צריך לנסות לעצור אדם ולא להרוג אותו"
  
 
אבסורד: סוריה תצטרף למועצת זכויות האדם של האו"ם?
למרות הדיכוי האלים, הדיווחים על הרג המוני וגינויים חובקי עולם - דווקא סוריה נמצאת בדרך למינוי במועצת האו"ם לזכויות האדם
  
 
פרופ' יורם רבין: "מצב זכויות האדם בשטחים רע מאוד"
רבין, הדיקן הטרי של בית-הספר למשפטים במכללה למינהל: "הפערים בחברה הישראלית הם בלתי נסבלים - ומתקרבים להיות הכי גדולים במערב" ■ "שכר הבכירים הוא שערורייה"
  
 
פרופ' מרדכי קרמניצר / איור: גיל ג'יבלי
פרופ' מרדכי קרמניצר
הימין הליברלי נכנע לימין הקיצוני
הדמוקרטיה, השוויון, חופש הביטוי וההגינות כלפי המיעוט - נמצאים תחת התקפה רבתי
אם מישהו שגה, בתמימותו, לחשוב שגל הצעות החוק הפוגעות ומחבלות בדמוקרטיה הישראלית הוא בבחינת קוריוז של אנשי הימין הקיצוני "כדי לתפוס...המשך
  
 
זכויות פראי אדם: מדוע הודח קדאפי ממועצת זכויות האדם באו"ם?
מה בעצם השתנה - האם לא ידענו כל הזמן שקדאפי הוא עריץ מטורף? מדוע הוא התאים להיבחר לחבר במועצת זכויות האדם של האו"ם לפני פחות משנה - ופתאום עכשיו הוא כבר לא מתאים?
  
 
סטלה קורין ליבר / איור: גיל ג'יבלי
סטלה קורין-ליבר
קדאפי מסובב את העולם
זה מטורף זה? הוא סובב את העולם על אצבעו הקטנה ועדיין מסובב
הפרס. מי ייהנה השנה מכבוד והערכה על "הישגים חשובים בהגנה על זכויות האדם, הגנת החירות ותמיכה בשלום ברחבי העולם", וגם ב-250 אלף דולר...המשך
  
 

<    123456789    >

   נמצאו 142 כתבות   |   עמוד 7 מתוך 9

צרו איתנו קשר *5988