הקאמבק של קמטק: חוזרת אחרי שנתיים למסחר בת"א

החברה תשלים רישום כפול ותתחיל להיסחר ביום רביעי * סמנכ"ל הכספים, משה עמית: "שנים עברו ודברים השתנו. יש היום הרבה יותר עניין במניה"

חברת קמטק (סימול CAMT) חוזרת לת"א. רק לפני כשנתיים החליטה החברה למחוק את מניותיה מהמסחר בבורסה בתל אביב, ועזבה במעין טריקת דלת. הסיבה היתה שבשנת 2003 שווי השוק של קמטק ירד, וכתוצאה מכך היא עברה להיסחר ברשימת ה-Small Cap של הנאסד"ק.

משזה קרה, לא חלו עליה עוד כללי הרישום הכפול, המאפשרים לחברות שנסחרות במקביל בתל אביב ובנאסד"ק לדווח לציבור, על סמך הדיווחים שהחברה מגישה בארה"ב, והיא נדרשה לעבור לדווח לפי חוק ניירות הערך הישראלי. זה, הסבירו אז בחברה, לא כלכלי וישית על החברה הוצאות "לא סבירות". "מאז שביצענו את הרישום הכפול כמעט ולא היה מסחר במניה בת"א", הסביר אז רפי עמית, מנכ"ל החברה. "כעת נתמקד היכן שהמניות נסחרות באמת - בארה"ב".

מאז, יצאה קמטק מרשימת ה-Small Cap ושבה להיסחר בנאסד"ק. והנה, היום מודיעה החברה שמנייתה תחזור להיסחר בתל אביב. גם הפעם, ממש כמו בעת הרישום הראשון לבורסה בתל אביב, עמית ציין כי הרישום יקל על משקיעים מישראל ומאירופה לסחור במניה, עקב הפחתת עלויות המסחר עבורם. כמו כן, החברה צופה שהמסחר בתל אביב בנוסף לנאסד"ק, יגדיל את נפח המסחר במניה, מכיוון שלמשקיעים מוסדיים ישראלים תהיה נגישות טובה יותר למניה.

המסחר במניה בתל אביב יחל ביום רביעי, ה-21 בדצמבר, ושווי השוק של החברה, 115 מיליון דולר, יאפשר לה להיכלל במדד תל-טק ובמדד ת"א 100. קמטק היא חברה בת של פריורטק (77.8%) הנסחרת אף היא בבורסה בתל אביב.

מה השתנה מאז שקמטק נגרעה מהמסחר בתל אביב? משה עמית, סמנכ"ל הכספים של החברה, משיב: "אנחנו בפירוש מגיעים לתל אביב בשביל להישאר. אנחנו מעריכים שהיום יש יותר משקיעים בתל אביב שמתעניינים במניה, מאשר בעבר. הסתובבנו כאן לא מעט בזמן האחרון, וראינו את רמת העניין של המשקיעים המוסדיים. העזיבה שלנו ב-2003 היתה בעיקר בגלל הדרישה לדווח דיווח כפול - זו היתה הוצאה מיותרת בזמן שהחברה חיפשה כל דרך לחסוך בהוצאות. השנים עברו ודברים השתנו".

קמטק, שמפתחת, מייצרת ומשווקת מערכות בדיקה אופטיות לתעשיית המעגלים המודפסים והמוליכים למחצה, דיווחה לאחרונה על מספר עסקאות בהיקף גדול, ומנייתה זינקה ביותר מ-50% מאז אמצע נובמבר. קמטק הודיעה כי היא צופה שברבעון הרביעי היא תמכור ב-18-20 מיליון דולר, כשהמנוע העיקרי יהיה הכנסות חזקות מהפלקון, מכונה המיועדת ליצרני המוליכים למחצה. כמו כן הודיעה החברה, כי בשנת 2006 היא צופה צמיחה של 35%-55% בהכנסות, לעומת השנה הנוכחית.

עמית מקווה שרצף ההודעות החיוביות יעשה את שלו. "כיום, לפי כל קנה מידה, מחיר המניה עדיין נמוך ביחס לחברות דומות. התמונה היום נראית טוב מבחינת העסקים, יש נפחים משמעותיים של הזמנות ומגוון גדול של מוצרים, ואנחנו בהחלט מקווים שהמשקיעים יפרשו בצורה נכונה את המצב".

אגב, גם אם קמטק תידרדר מסיבה לא צפויה לרשימת ה-Small Cap, היא לא תצטרך כעת לדווח לפי החוק הישראלי, מאחר שהרשות לניירות ערך בישראל החליטה שגם חברות הנסחרות ברשימה זו, יוכלו לדווח לפי כללי הרישום הכפול. "

צרו איתנו קשר *5988