המדינה הצטרפה לעמדת ממ"ן בסכסוך עם אשדוד בונדד

הסכסוך, הנדון כעת בבג"ץ, נוגע לאופי המטענים שניתן להעביר במסופי המטענים שהחברות מפעילות בנתב"ג

המדינה הצטרפה לעמדת ממ"ן בסכסוך המתנהל בינה לבין אשדוד בונדד באשר לאופי המטענים שניתן להעביר במסופי המטענים שהן מפעילות בנתב"ג. שר התחבורה והרשויות אמרו בבג"ץ כי ההרשאה של אשדוד בונדד להפעיל בנתב"ג מסוף מטענים מתייחס אך ורק למטענים חקלאיים המאוחסנים בתנאי קירור. התקשרות זו תסתיים ב-1 לאפריל 2007, ורק לאחר מועד זה תוכל אשדוד בונדד לטפל במטענים אחרים.

ההודעה באה בתגובה שהגישה פרקליטות המדינה לעתירה לבג"ץ של אשדוד בונדד. אשדוד בונדד ביקשה מבג"ץ להורות על פתיחת שוק מסופי המטען לתחרות שווה בין כל מסופי המטענים הפועלים בו, כך שהיא תוכל להפעיל את המסוף, שבהפעלתו זכתה במכרז, כמסוף מטען כללי ללא כל הגבלה. זאת, כפי שמופעל מסוף המטענים הכללי על ידי ממ"ן.

הפרקליטות ציינה גם כי בנוסף אין יסוד לטענת אשדוד בונדד כאילו ממ"ן פועלת בתחום המטענים החקלאיים תוך חריגה מהסכם ההרשאה שלה. ההרשאה של ממ"ן מתייחסת להפעלת מסוף מטענים כללי, אשר כולל גם מטענים חקלאיים. לאור האמור, מבקשת המדינה לדחות את עתירת אשדוד בונדד. הדיון בבג"ץ בעניין יתקיים מחר.

יצויין כי במסגרתה תשובתה מציינת הפרקליטות כי נכון להיום ממ"ן חולשת על שטח של 81 דונם בתחומי נתב"ג, שהועמדו לרשותה על ידי הרשות לצורך הפעלת מסוף מטענים כללי. לאחרונה החלה ממ"ן לעשות שימושים במבנים ומתקנים קבועים והשקיעה במערכות קירור. לקראת סיום עבודות הסבת השטחים בתחומה פנתה ממ"ן לרשות בדרישה להקצות לה שטחים נוספים בשל המצוקה של מקומות אחסון עבור המטענים הכלליים. הרשות הודיעה לממ"ן כי השינויים שערכה מהווים הפרת חוזה, וממ"ן התבקשה להפסיק את כל הפעילות באתרים שבהם נערכו השינויים ולהחזיר את המצב לקדמותו. עוד הודיע הרשות לממ"ן כי עליה להגיש בקשה לערוך את השינויים האמורים. (בג"ץ 1106/06).

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988