הפייננשל טיימס הבריטי יאחד את מערכות האינטרנט והעיתונות הכתובה

פרשנים: הכוונה האמיתית של ההנהלה היא להביא לפרישה מרצון או פיטורים של כ-50 עיתונאים

חברת העיתונות הבריטית פירסון הודיעה אתמול כי תמזג בעיתון הדגל שלה, פייננשל טיימס, את המערכות של העיתון המודפס ושל שירות החדשות המקוון, FT.com , במסגרת רה-ארגון מקיף העשוי להסתיים בפיטורי 50 עובדים. בהודעת פירסון נאמר כי הכוונה היא ליצור "חדר חדשות מולטימדיה".

FT נכנס לתקופת התייעצויות של 30 יום עם איגוד העיתונאים הארצי בבריטניה, במטרה לשמור את הפיטורים ברמה מינימלית. במהלך ההתייעצויות תוצג גם תוכנית לפרישה מרצון.

דובר העיתון אמר כי FT ימשיך לקיים כמה שולחנות עריכה ("דסקים") נפרדים, כמו למשל לכיסוי חברות ושווקים, אך ימזג את דסק החדשות הראשי של העיתון עם זה של אתר האינטרנט.

"FT היה זה מכבר חלוץ בקידום מיזוג חדרי החדשות של העיתון המודפס ושל השירות המקוון, כשהאתר מופיע ראשון בנפרד ואילו המערכת מאוחדת", אומר עורך העיתון, ליונל ברבר. "וכעת עלינו לעשות את הצעד הבא".

אדם הבקיא בעניין אומר כי מנהלי העיתון מקווים כי רוב בעלי המשרות שיקוצצו יתפטרו בהתנדבות. להערכתו, רוב הפורשים צפויים להיות עורכי משנה בעיתון ובאתר האינטרנט FT.com .

הארגון מחדש של העיתון, הנחשב לאחד הטובים בעולם מסוגו, נעשה אחרי שפירסון מינה במאי השנה את רונה פיירהד, מנהלת הכספים הראשית לפני כן, למנכ"לית קבוצת פייננשל טיימס. יחד עם העיתון נטלה פיירהד את האחריות לפרסומים נוספים בקבוצת FT ולאחזקת הרוב של פירסון, 62%, בחברת אינטראקטיב דאטה. בעת מינויה הודיעה פירסון כי היא תהיה אחראית גם ל"טכנולוגיות הדיגיטליות המתפתחות".

מספר מנהלים בכירים נוספים נשכרו כדי לסייע באיחוד הסגל העיתונאי של העיתון עם זה של האתר המקוון.

פייננשל טיימס רשם בשנה התקציבית 2005 רווח של 2 מיליון ליש"ט (3.7 מיליון דולר) - הרווח הראשון שלו מזה שנתיים.

צרו איתנו קשר *5988