הנקראות ביותר

ירידה חדה בביקוש לעובדים בשוק ההון; אנליסט מתחיל מרוויח היום 8,000 עד 12,000 שקל, אנליסט בכיר - עד 25 אלף

מנכ"ל חברת ההשמה נקודת פתיחה: "אם המגמה תימשך, יירדו רמות השכר" ; עוד מנתוני נקודת פתיחה: טריידר עם ותק ממוצע מרוויח 9,000-17,000 שקל ברוטו בחודש ; יועץ השקעות בכיר מרוויח 20-30 אלף

הביקוש לעובדים בתחום שוק ההון ירד באופן משמעותי ברבעון השני של שנת 2008, בשיעור של 30% לעומת הרבעון הראשון. גם ביחס לרבעון המקביל בשנת 2007, מדובר בירידה של 27%. כך עולה מנתוני חברת ההשמה "נקודת פתיחה", המתמחה בגיוס עובדים לענפי הפיננסים ושוק ההון.

על-פי אהוד כהן, מנכ"ל נקודת פתיחה, הירידה בביקושים עדיין לא הביאה להפחתה ברמות השכר הנהוגות בשוק ההון, אולם לאחר עלייה עקבית ברמות השכר בגובה של עשרות אחוזים מאז שנת 2004, כהן מעריך כי רמות השכר יירדו אם נתחיל לראות בקרוב יותר פיטורים של עובדים בתחום.

על-פי אינדקס השכר המעודכן שמפרסמת היום (ד') נקודת פתיחה, רמות השכר בשוק ההון אכן גבוהות יותר משהיו בעבר, לפחות לפי שעה. כך למשל, טריידר עם ותק ממוצע מרוויח 9,000-17,000 שקל ברוטו בחודש; אנליסט בכיר מרוויח 18-25 אלף; יועץ השקעות עם ותק ממוצע מרוויח 12-20 אלף; יועץ השקעות בכיר מרוויח 20-30 אלף; ואילו מנהל מחלקת מחקר מרוויח 25-32 אלף שקל בחודש.

גם בתחום החשבונאי-פיננסי נרשמה ירידה של 9% ברבעון השני של 2008, לעומת הרבעון הראשון. למרות זאת, ביחס לרבעון המקביל אשתקד, מדובר דווקא בעלייה של 14%. כהן מעריך כי הירידה שבאה לידי ביטוי ברבעון השני תימשך, בשל ההאטה בפעילות העסקית במשק והירידה בשער הדולר.

בנקודת פתיחה מוסיפים כי בפילוח הביקוש על-פי מגזרים, ניתן לראות כי בחברות המושפעות מהירידה בשער הדולר כגון חברות היי-טק וחברות יצואניות, ישנה ירידה ניכרת בביקושים לכוח אדם חשבונאי. עוד אומרים בחברה כי "עקב האטה בפעילות הכלכלית ותחושת אי הוודאות במשק, עובדים המועסקים במקומות עבודה נמנעים משינויים ונשארים במקומות עבודתם, וכתוצאה מכך גוברת בעיית המחסור במועמדים איכותיים, בעיקר למשרות בדרג הביניים".

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!