דנקנר השקעות תובעת 6.5 מ' ש' מא.מ.ת.ש השקעות

דנקנר השקעות מקבוצת דלק נדל"ן שבשליטת יצחק תשובה, העוסקת בייזום וניהול של פרויקטים בתחום הנדל"ן, הגישה לבית המשפט המחוזי בת"א תביעה בסך 6.5 מיליון שקל נגד חברת א.מ.ת.ש השקעות, העוסקת בהשקעות בנדל"ן.

א.מ.ת.ש הינה שותפה מזה 20 שנה עם דנקנר השקעות בפרויקט מתחם בבלי בת"א להקמת כ-758 יחידות דיור. הוצאות הפרויקט מוערכות בכ-1.5 מיליארד שקל, והיקפי המכירות מוערכים בכ-2.4 מיליארד שקל. לדברי דנקנר השקעות, באמצעות עוה"ד אביהוא שושני, יובל רוז ואיל בן זקן, נכון להיום עומד הפרויקט ערב אישור תוכנית העיצוב האדריכלי, שלאחריו תתאפשר הוצאת היתר בנייה.

לטענת דנקנר השקעות, לפני כשנה הפסיקה לפתע א.מ.ת.ש לשתף פעולה עימה בכל הנוגע לקידום הפרויקט, באופן שהביא למעשה לעצירת הפרויקט ולנזקים כבדים ביותר. לדבריה, א.מ.ת.ש הפסיקה לממן את חלקה בעלויות והוצאות הפרויקט וחדלה מלחתום על הסכמים ומסמכים הנדרשים לקידום הפרויקט.

עוד נטען בתביעה כי א.מ.ת.ש אף מכרה חלק מזכויותיה בפרויקט לחברה קשורה, א. דורי, מבלי שהודיעה על כך לדנקנר. לדברי התובעת, הדבר מעורר חשד כי מצבה הכספי של א.מ.ת.ש התערער, והיא פועלת ומבצעת עסקאות ברכושה באופן שיותיר אותה ללא נכסים. דנקנר השקעות מציינת כי היא שומרת לעצמה את הזכות לתבוע מא.מ.ת.ש את מלוא הנזקים שנגרמו לה ולפרויקט, הנאמדים בעשרות מיליוני דולר. היא מבקשת מביהמ"ש לאכוף על א.מ.ת.ש לקיים את ההסכמים בין הצדדים. טרם הוגש כתב הגנה. (ת.א. 1851/08).

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988