סנדיסק דחתה הצעת רכש של 5.85 מיליארד דולר מצד סמסונג

ההצעה מגלמת פרמייה של 73% למחיר המניה - סנדיסק בראשות המנכ"ל אלי הררי דחתה את ההצעה בנימוק שהמחיר נמוך מדי ; כזכור, בדצמבר 2006 הושלמה עיסקת המיזוג בין סנדיסק ובין אם־סיסטמס, חברה ישראלית מתחרה

סנדיסק , יצרנית כרטיסי הזיכרון החכמים האמריקנית, דחתה הצעת רכישה של 5.85מיליארד דולר מצד ענקית האלקטרוניקה סמסונג (סימול: 005930 בסיאול). הצעת הרכש מגלמת מחיר של 27 דולר עבור מנייה של סנדיסק, פרמייה של 73% עבור כל מנייה כפי שננעלה ביום לפני ההודעה (יום ב').

מועצת המנהלים של החברה שממוקמת בקליפורניה דחתה את הצעת החברה הקוריאנית בטענה שמחיר ההצעה נמוך מדי. על רקע ההודעה מניית סנדיסק זינקה במסחר המאוחר אמש בוול סטריט.

אלי הררי, יו"ר ומנכ"ל החברה, הגיש מכתב דחייה לראשי סמסונג ובכך הגיעו לסיומם ארבעה חודשים של מו"מ בין שתי החברות.

כפי שדווח לפני כשבועיים ב"גלובס" , חברת האלקטרוניקה הקוריאנית סמסונג מנצלת את חולשת השוק, ושוקלת לרכוש את סאנדיסק, ענקית זיכרונות הפלאש ונגני המוזיקה. סאנדיסק נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 3.2 מיליארד דולר.

כזכור, בדצמבר 2006 הושלמה עיסקת המיזוג בין סנדיסק ובין אם־סיסטמס, חברה ישראלית מתחרה, רכישה שחיזקה מאוד - כך האמין אלי הררי, יו"ר ומנכ"ל החברה - את הכוח של סנדיסק בשוק האלקטרוניקה הבינלאומי. אס-סיסטמס הישראלית שהוקמה בכפר סבא ב-1989, פיתחה ויצרה את הדיסק און קיי הנפוץ ב-2006.

מניות של חברת סנדיסק, בראשות הררי איבדו גובה רב מאז הגיעו לשיא של 33 דולר למניה באמצע חודש מאי. ביום חמישי בתום המסחר בוול סטריט, ננעלה המניה על מחיר של 13.46 דולר, שמשקף לחברה שווי של 3.2 מיליארד דולר ירידה של 53% בהשוואה לשוויה בתחילת ינואר 2008 שנאמד אז ב-6.8 מיליארד דולר.

סנדיסק היא לא חברה שגרתית. בקרב המשקיעים היא מזוהה כחברה המתמקדת בייצור שבבי זכרון פלאש, אותם גופים מסתוריים שהימצאותם הכרחית לפעולתם של מחשבים, מצלמות דיגיטליות, מכשירי טלפון סלולריים ושעשועי נינטנדו. במהלך שנות קיומה רשמה סנדיסק פטנטים על הפיתוחים הטכנולוגיים שלה, והיא גורפת מהם כ־400 מיליון דולר בשנה.

צרו איתנו קשר *5988