מכרז הרדיו האזורי בירושלים מתקדם: ביהמ"ש ביטל את הצו שהורה על דחיית ההליך

הצו הזמני בוטל לאחר שבית המשפט המליץ לקבוצת רדיו ירושלים לבטל את העתירה נגד המתחרים ולהמתין לתוצאות המכרז

בעקבות החלטת בית המשפט, משך רדיו ירושלים את עתירתו נגד הרשות השנייה ונגד קבוצת רדיו הבירה. ההחלטה התקבלה לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים המליץ לרדיו ירושלים למשוך את העתירה שהגיש לפני כ-10 ימים. המשמעות היא שהמכרז על אזור הזיכיון של ירושלים, שנדחה מזה חודשים רבים, יתקיים כבר במהלך הימים הקרובים.

בית המשפט קבע כי על רדיו ירושלים לטעון את כל הטענות לאחר המכרז ולאחר החלטת הרשות בעניינו. בית המשפט לא בחן את התיק לגופו ולא התייחס לטענות שהעלה רדיו ירושלים כנגד הרשות השנייה וכנגד רדיו הבירה והמליץ לרדיו ירושלים למשוך את העתירה שהוגשה. בשל כך, הצו הארעי בוטל והמכרז יתקיים.

כפי שנחשף ב"גלובס", 48 שעות לפני קיום המכרז על אזור הזיכיון של ירושלים עתר רדיו ירושלים המפעיל את התחנה מזה למעלה מ-12 שנה נגד הרשות השנייה בבקשה לפסול את הצעת קבוצת רדיו הבירה ולהוציא צו נגד קיום המכרז במועדו, זאת עד לעריכת דיון בעתירה.

הדרישה של קבוצת רדיו ירושלים לפסול את קבוצת רדיו הבירה התבססה על שתי טענות עיקריות: הראשונה מתייחסת לעובדה שארומה, מפעילת ארומה מיוזיק בר ובעלת השליטה ברדיו הבירה, היא לכאורה "סוכן של מבצע", ולפיכך אינה רשאית להשתתף במכרז לפי חוקי הרשות השנייה.

הטענה השנייה מתייחסת לעסקה שבה חברת עופר מדיה עומדת לרכוש 25% מחברת לוגיה, ובכך להפוך לבעלת שליטה בקבוצת רדיו הבירה. ברדיו ירושלים טוענים כי בעלות זו גורמת ל"החזקה צולבת" - שכן אודי אנג'ל, מבעלי עופר מדיה, מחזיק גם 51% בזכיינית רשת - והחזקה כזו אסורה על פי חוקי הרשות השנייה.

רדיו ירושלים נמצאת בבעלות טלעד, מיכה לוי, מלונות שלום ודני פארן. רדיו הבירה נמצאת בבעלות אדלר-חומסקי, ארומה, חברת לוגיה, ג'קי בן-זקן, שי נשר וניהול פלוס של יואב גרוס.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988