חברו של זאב רוזנשטיין: כואב לו על החיסול של יעקב אלפרון

ביהמ"ש דחה בקשת דרור אלפרון לצאת מהכלא ליום האחרון בשבעה של אביו ; נגד דרור אלפרון הוגש כתב אישום לפני כשבוע בגין סחיטה באיומים

לאתר חדשות ערוץ 2 (קשת / רשת)

לפני שהגיע הבוקר (ב') זאב רוזנשטיין לבית המשפט העליון לדיון בבקשתו לצאת לחופשה מהכלא, הגיע למקום חברו הקרוב גדי ("החצוצרה") ורקשטל. רוזנשטיין עוד היה בין כותלי הכלא כשהשניים שוחחו בטלפון מול מצלמת חדשות 2 באינטרנט. "יש פה ים צלמים - אתה לא יכול לברוח", הזהיר ורקשטל בקריצה את חברו, בצד השני של הקו. "אל תדאג זאביק, יהיה בסדר".

ורקשטל הגיע לבית המשפט העליון כדי לפגוש את רוזנשטיין. לחדשות 2 באינטרנט הוא סיפר על תחושותיו של "הזאב" לאחר חיסולו של יריבו בעולם הפשע - יעקב אלפרון. "כאב לרוזנשטיין מאוד כשהוא שמע על הפגיעה ביעקב", סיפר. "הוא ניחם את המשפחה דרכי, ואתמול ביקרה בשבעה אשתו איבון אשתו. הוא מסר שכאב לו, ושכמובן לא היה לו שום קשר לאירוע. אין מה לעשות - מקרים כאלה קורים, ואפשר רק להצטער על כך."

הדיון התנהל בסופו של דבר בלא נוכחותו של רוזנשטיין. בית המשפט העליון החליט שלא להתערב בשיקולי שירות בתי הסוהר בנושא חופשות האסיר. "אף אחד לא יפגע בו, אף אחד לא יתקרב אליו, וננסה עוד פעם להגיש בקשה לחופשה", אמרה בתום הדיון אשתו של רוזנשטיין, איבון.

ניסה לרצוח את האלפרונים

רוזנשטיין הוסגר ב-2006 לארצות-הברית בידי מדינת ישראל, שם הוא עמד למשפט בבית משפט אמריקני באשמת הפצת מיליוני כדורי אקסטזי. ב-16 בינואר 2007 נידון ל-12 שנות מאסר, 3 שנות מאסר על-תנאי וקנס כספי של 17,500 דולר - זאת במסגרת עסקת טיעון בה הודה באשמה. רוזנשטיין מרצה את תקופת המאסר בבית כלא בישראל.

במסגרת עסקת הטיעון הודה רוזנשטיין בישראל בקשירת קשר לביצוע רצח. הוא הודה בכך שהוא שילם לרוצחים שכירים מקולומביה על מנת שירצחו את האחים יעקב וניסים אלפרון. זו היתה הפעם הראשונה בה הודה רוזנשטיין במעורבות במלחמות בין ארגוני פשע.

לפי תנאי העסקה נידון רוזנשטיין ל-3 שנות מאסר בפועל, אותן הוא מרצה בחפיפה לעונש המאסר שנגזר עליו בארצות-הברית.

נדחתה בקשת דרור אלפרון לצאת ליום האחרון בשבעה

בתוך כך, בית המשפט דחה היום את בקשתו של דרור אלפרון לצאת מהכלא ליום האחרון בשבעה של אביו המנוח, יעקב אלפרון. נגד דרור אלפרון הוגש כתב אישום לפני כשבוע בגין עבירה של סחיטה באיומים.

צרו איתנו קשר *5988