חשד: גורמים בשוק האפור שהלוו כסף לבעלי גן אורנים הם התוקפים של מנכ"ל קשת אבי ניר

במשטרה בודקים האם מטרת התקיפה היתה ניסיון למנוע את שידור התחקיר על חובותיו של בעלי גן אורנים לשוק האפור ; איומים הופנו גם כלפי עורך תוכנית התחקירים "שתולים", שעתידה לעלות לשידור בקשת

התמקדות בחקירת תקיפתו של מנכ"ל קשת, אבי ניר: המשטרה בודקת האם גורמים בשוק האפור, שהלוו לבעלים של "גן אורנים" כסף רב, הם אלה שתקפו את ניר. על-פי הערכות, מטרת התקיפה היתה ניסיון למנוע את שידור התחקיר אודות חובותיו של בעלי "גן אורנים" לשוק האפור - כך דווח אתמול (ג') במהדורת החדשות של ערוץ 2.

במשטרה, על-פי הדיווחים, בודקים האם קיים קשר ישיר בין שני המקרים, זאת בין השאר בשל איומים שהופנו גם כלפי עורך התוכנית "שתולים" שעתידה לעלות לשידור על-ידי קשת, כמו גם איומים שהופנו למובילת התוכנית, אורלי וילנאי-פדרבוש.

בעקבות חובות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים שצבר בעל השליטה בגן אורנים, יוחאי פלג, ובריחתו מהארץ, מונה אתמול כונס נכסים זמני למפעילות גן אורנים. בית המשפט המחוזי בתל-אביב נענה לבקשת בנק דיסקונט ומינה את עו"ד ישראל שפלר, בא-כוחו של הבנק, ככונס כנכסים זמני לחברות פוד קונקשן ו-FMC, מפעילות פריים גן אורנים. במקביל דחה בית המשפט את בקשת עובדי פוד קונקשן למינוי מפרק זמני, וכן דחה את בקשתו של פלג להקפאת הליכים.

כפי שנחשף ב"גלובס", ימים ספורים לאחר תקיפתו של ניר על-ידי אלמונים בסמוך לביתו בשעות ערב מוקדמות, החלה המשטרה לבדוק האם תקיפה זו קשורה לתחקירים שנעשו במסגרת הסדרה הדוקומנטרית החדשה, שצפויה לעלות בקשת כבר בעונה הנוכחית - "שתולים". אחד משני התחקירים שנבדקו בעניין זה היו אודות גן אורנים והסתבכותו של בעל השליטה בגן עם השוק האפור.

צרו איתנו קשר *5988