נס טכנולוגיות | לפני כולם

נס ישראל הודיעה לעובדים על קיצוץ שכר רוחבי של 5% - הקיצוץ השני בחודשים האחרונים

נס נסחרת היום לפי כ-170 מיליון דולר והיא צפויה לדווח על התוצאות הרבעוניות בעוד כשבוע

חברת נס ישראל נוקטת צעד נוסף לקיצוץ ההוצאות. החברה, כך נודע ל"גלובס", הודיעה היום (ה') לעובדים באמצעות מכתב כי היא מבצעת הפחתת שכר של כ-5% לרוחב על החברה. החברה, שזו הקיצוץ השני שהיא מבצעת בחודשים האחרונים, מעסיקה בישראל כ-2,500 עובדים ונחשבת לאחת המעסיקות הגדולות בשוק שירותי המחשוב הישראלי. נס נסחרת היום לפי כ-170 מיליון דולר והיא צפויה לדווח על התוצאות הרבעוניות בעוד כשבוע. מהחברה נמסר בתגובה כי "נס ישראל נערכת להתמודדות עם המציאות הכלכלית בהתאם לתחזיות לשנת 2009, הצופות המשך המשבר הכלכלי הגלובלי והשפעתו על השוק הישראלי".

נס היא לא היחידה שבישרה לעובדים על קיצוצים ביממה האחרונה. עד כה הייתה חברת מטריקס היחידה שלא הראתה כל סימני פגיעה מהמשבר הכלכלי בין ספקיות ה-IT הישראליות. אתמול פרסמה החברה הודעה לבורסה בה היא מפרטת כי תקצץ את שכר המנהלים בכ-7.5% במה שמוגדר "על רקע המשבר הכלכלי והשלכותיו האפשריות". הקיצוץ אמור לכלול את שכבת ההנהלה הבכירה בחברה, כ-100 עובדים, כולל המנכ"ל ונשיא החברה.

למרות הקיצוץ והחשש מהשלכות המשבר, במטריקס כנראה מסתכלים על העתיד באופטימיות. החברה מפרטת כי הקיצוץ הוא זמני לתקופה של כ-12 חודשים מה-1 בינואר. החברה מציינת כי "אם יוברר לאחר תום השנה כי החברה עמדה ביעדים שנקבעו תבוטל ההפחתה, כולה או חלקה". מטריקס מצטרפת בכך לקיצוצים שביצעו חברות אחרות בשוק ה-IT הישראלי, כאשר כולן כללו ביטול הטבות או תנאי שכר, וגם פיטורים, אם כי בהיקף נמוך.

גם בחברת וואן תוכנה קיצצו בימים האחרונים, הפעם את ההפרשות של התשלומים לקרנות ההשתלמות. בוואן מועסקים כ-1,200 עובדים. בתגובה מסרה החברה כי "לאחר בחינה של מספר חלופות החליטה החברה להקפיא עתה הפרשות לקרנות השתלמות".

צרו איתנו קשר *5988