אחד הנחקרים במצרים: "ערבים ישראלים סייעו לחיזבאללה"

מסתעפת פרשת חיזבאללה-מצרים: אחד הפעילים של הארגון שנחשף בסיני אמר בחקירתו כי "2 ערבים ישראלים העבירו לאנשי חיזבאללה מפות, וגם קיבלו 50 קילוגרמים של חומר נפץ לביצוע פעולות בתוך ישראל"

לאתר חדשות ערוץ 2 (Mako / רשת)

פרשת חיזבאללה - מצרים, הצד הישראלי? השב"כ ושירותי הביטחון בישראל עצרו שני ערבים ישראלים שהיו על פי החשד מעורבים בניסיון הפיגוע שתכנן חיזבאללה להוציא לפועל בשטחי ישראל. כך חשף אתמול (ו') העיתון "אל-ג'רידה", היוצא לאור במפרץ ואשר מביא לקטים מחקירתו של אחד מאנשי החולייה הלבנונית שנעצרה לפני כשבועיים בסיני.

לדבריו של איש החיזבאללה אבו עמרה, שני העצורים בישראל נשאו עימם 50 קילוגרמים של חומר נפץ מסוג TNT, שהוברחו על ידי אנשי חיזבאללה והועברו לידי שני הפעילים בתוך ישראל. הוא אף אמר בחקירתו כי פעילי החולייה קיבלו משני הפעילים מפות של אזור הקו הירוק.

עוד נחשף, כי רשת הלבנת כספים מסועפת ברצועת עזה עמדה בקשר ישיר, ואף מימנה את אנשי החיזבאללה שפעלו על אדמת מצרים. על פי הדיווח בעיתון, מנגנוני הביטחון המצריים מחפשים אחר אמריקני ממוצא מצרי - שככל הנראה עמד בראש רשת הלבנת הכספים.

פיגוע גם בתל אביב?

שלשום (ה') דיווח העיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום" כי חוליית החיזבאללה שנעצרה במצרים תכננה לבצע פיגועים גם בלב ישראל, בעיר תל אביב. העיתון ציטט מקורות מצריים בכירים, המעורבים בחקירה הפרשה.

במהלך החקירות של חברי החולייה שנעצרו, הם הודו כי הם שקלו לנסוע לסודן ומשם לסוריה וללבנון כדי להתאמן "במבצעי התאבדות". העצורים גם הודו בפני כוחות הביטחון המצריים כי הם תכננו לבצע פיגועי התאבדות בתוך ישראל.

לפי הדיווח בעיתון, בין העצורים נמצאים גם שני אנשי פת"ח שעברו מעזה לסיני דרך אחת המנהרות. השניים, עבד אל פתח בארקה ונדאל פתחי, התגוררו בעיירה אל גורה בסיני עם אדם בשם אבו עומר. בכיר במשטרה המצרית, מונטסאר אל זיאת, אמר לעיתון כי אותו אבו עומר נהג להבריח מסתננים אפריקנים לתחומי ישראל.

הם סיפרו לחוקרים כי הצטרפו לתא החיזבאללה לאחר שפגשו את סאמי שיהאב, מנהיג החולייה, בתחילת השנה שעברה בסיני. לאחר מכן הם שבו לעזה וחזרו לסיני בעזרת פעילי פת"ח. מחקירתם של העצורים עוד עלה כי הם הספיקו להתאמן בלוב ובסודן. כל אחד מ-49 הפעילים גילו לחוקרים מה היה תפקידם בארגון.

"התכנון: "פיגוע משולש - בו זמנית"

השבוע דיווח עיתון מצרי אחר, "אל-אהראם", כי "חיזבאללה תכנן לבצע במצרים שלושה פיגועים נגד מטרות מצריות וישראליות בשלושה אתרי תיירות בו זמנית, וזאת כנקמה על חיסולו של עימאד מורנייה".

העיתון דיווח כי ראש התארגנות חיזבאללה במצרים, סמי שיהאב, הודה בחקירתו שחוליית הטרור תכננה לבצע פיגועים בתוך מצרים. לפי הדיווח אמר שיהאב כי מפקדת חיזבאללה הורתה לו לבצע פיגועי טרור בתוך שטחה של מצרים ולפגוע בתיירים ישראלים בפרט ובתיירים בכלל.

שיהאב הוסיף כי הוטל עליו לבצע את הפעולות באמצעות פיגועי התאבדות, הטמנת חומרי נפץ במקומות בהם שוהים ישראלים בטאבה, דהב, ונואיבה, או באמצעות מכוניות תופת.

בעקבות המתיחות ולאחר חשיפתם של פעילי חיזבאללה בשטחה, החלה המשטרה המצרית לתגבר את סדרי הביטחון לאורך הגבול עם ישראל. זאת, במטרה למנוע הסתננויות נוספות לשטחה ומחוצה לה.

מעצרם של 49 פעילי החיזבאללה במצרים בשבוע שעבר פתח גל של מתיחות בין מצרים לבין הארגון, שקיבל גם את תמיכת החמאס. מזכ"ל חיזבאללה נשא יום לאחר המעצרים נאום תוכחה כנגד הנהגת מצרים, בו אישר כי פעיל מארגונו נעצר - אך הכחיש שהוא תכנן פעולות טרור. "איני מכחיש כי סאמי שהאב, האיש שנעצר במצרים בחודש האחרון, הוא פעיל חיזבאללה. הוא אכן פעיל של הארגון שפעל בעניינים לוגיסטיים לאורך הגבול עם עזה".

צרו איתנו קשר *5988