למעריצי מורן אטיאס סיכון של 20% להידבק באיומי רשת

חברת אבטחת המידע מק'אפי: למעריצי בר רפאלי יש סיכוי הידבקות של יותר מ-11% ■ מנכ"ל מק'אפי ישראל: "פושעי המחשוב עוקבים אחר השמות החמים ביותר"

ראו הוזהרתם: לגולשים שמחפשים מידע בעברית על הדוג-מגישה מורן אטיאס, יש סיכוי של כ-20% להידבק באיומי רשת שונים, ואילו למעריצי בר רפאלי יש סיכוי הידבקות של למעלה מ-11% - כך עולה מהמחקר השנתי של חברת אבטחת המידע מק'אפי, שבחן את רשימת שמות הסלבריטאים המפיקים את המספר הגדול ביותר של סכנות רשת.

על-פי המחקר, הסלבריטאית המסוכנת ביותר לחיפוש באינטרנט היא ג'סיקה בייל, בת-זוגו של ג'סטין טימברלייק, כך שלמעריצים שמחפשים עליה מידע יש סיכוי של כ-20% להידבק באיומי רשת, בהם רוגלות, ספאם, פישינג, וירוסים ואיומים נוספים. בשנה שעברה דורג בראד פיט במקום ה-1, כאשר השנה הוא ממוקם במקום ה-10.

במקומות הגבוהים ניתן למצוא גם את הזמרת ביונסה, אנג'לינה ג'ולי ולינדסי לוהן. באופן מפתיע, נשיא ארה"ב, ברק אובמה, ואשתו מישל, ממוקמים רק במקום ה-34 ו-39 בהתאמה.

המחקר, המתקיים זו השנה השלישית, נערך תוך שימוש בטכנולוגיית McAfee SiteAdvisor, הבוחנת ומדרגת על בסיס קבוע את תעבורת הרשת באינטרנט. במחקר נבדקו הסיכונים אליהם נחשפים הגולשים בעת חיפוש אחר שם הכוכב הנערץ עליהם וכן בחיפוש אלמנטים שונים הקשורים לסלבריטאי כגון: שומרי מסך, רינגטונים, תמונות, קבצי וידיאו ועוד.

לדברי צפריר חקלאי, מנכ"ל מק'אפי ישראל, "פושעי המחשוב עוקבים אחר השמות החמים ביותר ועושים שימוש בשמות הסלבריטאים המוכרים והמעניינים ביותר. כך הם מפתים גולשים להיכנס ללינקים מסויימים שיובילו להורדת תוכנות זדוניות למחשב האישי, כאשר הגולשים מחפשים אחר סיפורים חמים, שומרי מסך, רינגטונים ועוד. הסיכון קיים כמובן גם בחיפושים בעברית אודות כוכבים ישראלים".

צרו איתנו קשר *5988