דרור אלפרון נעצר בנתב"ג עם שובו לישראל מתאילנד

זאת בחשד למעורבות בפרשת סחיטה באיומים, בה מעורבים על-פי החשד גם אחיו אלעד וקטין נוסף

דרור אלפרון נעצר הבוקר (ג') בנמל-התעופה בן-גוריון עם שובו לישראל מתאילנד, לשם נסע לטיול עם חברתו. אלפרון נעצר בחשד למעורבות בפרשת סחיטה באיומים, בה מעורבים על-פי החשד גם אחיו אלעד וקטין נוסף.

אלפרון נעצר מיד עם הירידה מהמטוס על-ידי חוקרי היחידה המרכזית של מרחב תל-אביב, בעקבות צו מעצר שהוצא נגדו בימים האחרונים. בהמשך היום יובא אלפרון לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל-אביב.

לפני שיצא מהארץ קיבל אלפרון היתר לכך מהמשטרה, לאחר שצו איסור היציאה מהארץ שהוצא נגדו בוטל. אלא במהלך שהייתו של אלפרון בתאילנד הגיע לידי המשטרה מידע הקושר אותו, על-פי החשד, לביצוע עבירות של סחיטה באיומים. חוקרי המשטרה עצרו את אלפרון בנתב"ג ולקחו אותו לחקירה.

אהובה אלפרון: "הדברים האלה הורגים אמהות"

אהובה אלפרון, אמו של דרור ואלמנתו של יעקב אלפרון, הגיבה הבוקר בזעם למעצר בנה. "מה הוא כבר עשה? הוא יצא באישורכם! מה העניין הזה של להיות חזקים, הדברים האלה הורגים אמהות", אמרה אהובה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הם בעצמם אישרו לו לצאת לטיול, אבל אף אחד לא יכול לעצור אותם. מי יכול? אני? מה המטרה, לגרום לו באמת לברוח?".

"מה היה קורה אם היו נותנים לו להניח את התיק בבית? זה צדק? שנעשה בדרך פושעת כזאת?", הוסיפה אלפרון. "מה היתה הבהילות להשפיל אותו בשדה מול כולם? אוטוטו זה השנה למות הבעל שלי, ואף אחד לא יהיה אתי".

אחד מפרקליטיה של המשפחה, עו"ד ניר דוד, מסר לחדשות 2 באינטרנט כי אלפרון נעצר בשעות הבוקר. "ידענו שהמשטרה מייחסת לדרור את החשדות האלה", אמר עורך הדין, "אך כפי שטענו לגבי אלעד והקטין הנוסף - בסוף יתברר כי מדובר בשום דבר".

אלפרון ברח - או נסע לטיול בתאילנד?

לפני פחות משבועיים נחשף לראשונה בחדשות 2 באינטרנט מסמך לפיו המשטרה משחררת את אלפרון מהצו שאסר עליו לעזוב את גבולות המדינה.

אלפרון הצעיר נחקר בעבר בחשד למעורבות בניסיון לרצוח את רפי אוחנה. לצורך החקירה פנתה המשטרה לבית המשפט בבקשה להטיל צו עיכוב יציאה מהארץ. אולם למרות שהתיק נגדו בפרשה נסגר, הצו נשאר בטעות על כנו.

סניגורו של אלפרון, עו"ד יניב שגב, פנה למשטרה וביקש לבטל את הצו. השופט מוקי לנדמן, שדן בבקשה, החליט בתחילת החודש לבטל את הצו בעקבות המלצה שהעבירה המשטרה בכתב. את המסמך לשופט כתב מפקח יוני חג'ג', קצין חקירות ביחידה המרכזית (ימ"ר) תל-אביב, שניהל את החקירה נגד אלפרון. במכתב שהעביר לידי השופט לנדמן כתב חג'ג' כי "אין לצוות החקירה מניעה לאפשר לנ"ל לצאת מהארץ". בעקבות הבקשה, כאמור, בוטל הצו.

אמו של דרור: הוא בסך הכל רוצה לחיות את חייו

לפני כחודש וחצי סיים דרור אלפרון לרצות את חודשי המאסר אותם ריצה לאחר שהורשע בסחיטה ואיומים של בעל מועדון בתל-אביב. לפי הפרסום של עיתון "ישראל היום", אמו של דרור, אהובה אלפרון, החליטה להבריח אותו מהארץ כדי להגן עליו מפני מלחמות הירושה בעולם התחתון.

אהובה אלפרון הכחישה כי בנה ברח, והסבירה כי הוא נסע לחו"ל עם בת-זוגו כדי לטייל. בראיון לגלי צה"ל אמרה אהובה: "הבן שלי לא היה צריך לברוח". לדבריה, דרור שילם את חובו, וכל מה שהוא רוצה כעת זה לחיות את חייו.

לדברי אמו, היא לא חוששת מחיסול חשבונות עם בנה בחו"ל. "לדרור אין סכסוכים - לא היו לו ולא יהיו לו", היא אומרת. לדבריה, זו ההזדמנות היחידה שנותרה לבנה הצעיר. "הלוואי ששלושת הילדים שלי לא יגורו פה", אמרה. "יכאב לי, אבל לפחות יהיה להם טוב".

צרו איתנו קשר *5988