הנקראות ביותר

כ-75% מהגולשים מייחסים לוויקיפדיה בעברית אמינות גבוהה

כך עולה מסקר שנערך לרגל חגיגות 100 אלף ערכים בוויקיפדיה הישראלית ■ עוד עולה מהסקר כי כ-69% סבורים כי ויקיפדיה העברית יכולה להחליף במידה רבה עד רבה מאוד את האנציקלופדיות המסורתיות המודפסות

כ-75% מהגולשים מייחסים לוויקיפדיה בעברית אמינות גבוהה או גבוהה מאוד, ורק 5% סבורים כי האמינות של ויקיפדיה בעברית היא נמוכה - כך עולה מסקר גולשים שנערך בקרב 3,394 משתמשי ויקיפדיה בישראל.

הסקר, שנערך לרגל חגיגות 100 אלף ערכים בוויקיפדיה הישראלית, נותח על-ידי פרופ' עוזי וישנה, חבר הוועד המנהל של עמותת ויקימדיה ישראל.

עוד עולה מהסקר כי כ-69% מהנסקרים סבורים כי ויקיפדיה העברית יכולה להחליף במידה רבה עד רבה מאוד את האנציקלופדיות המסורתיות המודפסות. רק 11% סברו כי ויקיפדיה לא ממש מהווה תחליף לאנציקלופדיה המסורתית. כ-35% מהנסקרים הצהירו כי הם ישקלו לרכוש ספר של ערכי ויקיפדיה הנבחרים.

ממצאי הסקר מראים כי 36% מהנסקרים העידו כי הם נתקלו בעבר בטעות עובדתית בוויקיפדיה העברית, אך זה לא פגע במידה משמעותית באמינות שהם מייחסים למוצר האינטרנטי.

עוד עולה מהסקר כי כ-30% כלל לא ידעו כי באפשרותם לתקן ערכים ולהשתתף בכתיבתם, ו-60% לא ידעו כי יש להם אפשרות להעביר משוב על ערכים. 60% הצהירו כי הם אינם מעוניינים להשתתף בכתיבת הערכים בוויקיפדיה בעברית, מסיבות של העדר ידע מקצועי או מחסור בזמן.

שלחו לי למייל את הדברים הכי החשובים שקרו השבוע בהייטק
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות