"הרעיון שפרוסט יעביר את מטה טבע לארה"ב הזוי לחלוטין"

כך אמר ל"גלובס" שי נוביק, נשיא פרולור, שפרוסט הוא היו"ר שלה ובעל המניות הגדול ■ "פרוסט הוא ציוני גדול שתורם להרבה מוסדות בארץ ורוצה בהצלחה כלכלית וחברתית של ישראל" ■ לפרוסט אחזקה של 1.6% בטבע

"מההיכרות העמוקה שלי עם פיליפ פרוסט, הרעיון שהוא יעביר את מטה טבע לארה"ב נשמע לי הזוי לחלוטין" - כך אומר היום ל"גלובס" שי נוביק, נשיא חברת פרולור, שפרוסט הוא היו"ר ובעל המניות הגדול ביותר בה.

נוביק הגיב לפרסום מאתמול (א') לפיו פרוסט, סגן יו"ר טבע , מתכנן לארגן משקיעים אמריקנים שיתמכו במינויו ליו"ר, בהנחה שהיו"ר הנוכחי אלי הורביץ לא יוכל לשוב מחופשת המחלה שלו. לאחר מכן, כך על פי הפרסום, מתכנן פרוסט להעביר את ניהול טבע לארה"ב.

פרוסט, 73, הוא בעל המניות הפרטי הגדול בטבע, עם 1.6% ממניותיה. הוא ניהל בעבר את אייווקס, שטבע רכשה ב-2005 תמורת 7.4 מיליארד דולר. בינתיים, למרות שעברו שלושה שבועות מאז שפורסם דבר חופשת המחלה של הורביץ, טבע לא עדכנה בעניין (כשעל פי ההערכות, הורביץ לא ישוב לתפקידו בתקופה הקרובה). אתמול הכחישו גורמים מקורבים לחברה את הידיעות בדבר אפשרות למאבק שליטה בו יהיה פרוסט מעורב.

במקביל להיותו סגן יו"ר טבע, פרוסט פעיל גם בפרוטליקס הישראלית, אליה נכנס כמשקיע והוביל את מיזוגה לתוך חברה ציבורית בארה"ב, וכאמור הוא יו"ר פרולור. החברה, המנוהלת על-ידי אברי הברון, עוסקת בפיתוח חלבונים לצרכים רפואיים, ונסחרת מעבר לדלפק בארה"ב בשווי של 96 מיליון דולר. פרוסט מחזיק בכ-24% ממניות פרולור, ושווי החזקתו הוא כ-23 מיליון דולר.

"אני לא יודע אם פרוסט יהיה או לא יהיה יו"ר טבע", מדגיש נוביק, "הוא סגן יו"ר, ולא מן הנמנע שבעתיד אולי ימונה ליו"ר. אבל גם אם זה יקרה, אני מאמין שזה יהיה אירוע חיובי לטבע. כמו שאלי הורביץ הוא יו"ר נהדר שהצמיח את טבע והפך אותה לענקית, אני מאמין שפרוסט ימשיך את דרכו של הורביץ בגאווה. אני לא רואה את פרוסט כמי שיסתכל על טבע בעיניים אמריקניות. זה ממש לא הוא".

"יגדיל הקשר עם חברות ישראליות"

נוביק נותן כדוגמה את פעילותו של פרוסט בפרולור. "מה הבעיה להעביר את פעילות פרולור לארה"ב? זה הרי הרבה יותר קל מלהעביר את הניהול של טבע", אומר נוביק. "פרוסט יכול לבוא ולהגיד, 'עזבו שטויות, יש לי משרד במיאמי, בואו לכאן', אבל זה מעולם לא עלה. נהפוך הוא. הוא אומר שנגדל וננסה לייצר עוד חברה רצינית". לדברי נוביק, פרוסט אומר "לכל מי שמוכן לשמוע", כי ישראל צריכה עוד עשר חברות כמו טבע. "הוא ציוני גדול, שתורם להרבה מוסדות בארץ, ורוצה בהצלחה כלכלית וחברתית של ישראל".

נוביק מדגיש כי חלק מהיתרון היחסי של טבע טמון בשורשים הישראליים שלה, ופרוסט להערכתו ינסה לוודא שהיתרון הזה יישמר. יתרה מכך, נוביק אף מעריך שאם וכאשר פרוסט ימונה ליו"ר, הוא יגדיל את הנוכחות של טבע ואת מספר החברות הישראליות שטבע קשורה אליהן.

פרולור מתמקדת בפיתוח גרסאות משופרות לתרופות ביולוגיות קיימות (מה שמכונה Bio-better). היא סיימה לאחרונה בהצלחה את הניסוי הקליני שלב I במוצר המוביל שלה, שהוא הורמון גדילה, והיא מתחילה כעת את שלב II. במקביל, היא מפתחת מוצרים נוספים.

איך נוצר הקשר של פרולור עם פרוסט?

נוביק: "דרך חבר משותף שארגן את הפגישה. טסנו, המנכ"ל הברון ואני, להיפגש עם פרוסט במיאמי. הצגנו את החברה במשך 45 דקות. זה היה בתחילת 2007. הוא נכנס תחילה כדירקטור, ומאוחר יותר הפך ליו"ר וליו"ר פעיל. הוא מאמין גדול בחברה, ומאוד עוזר לנו בפן האסטרטגי. מדובר באדם מאוד מנוסה, מאוד חריף, שחושב במהירות כמו super-computer. התפתחה בינינו גם ידידות עמוקה".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988