אין כניסה לפורנו: סוני, מיקרוסופט ואפל משאירות תוכן מיני בחוץ

למרות היותו קטליזטור בתחום הטכנולוגי, ועל אף הפופולריות הרבה שהוא צובר בקרב צעירים ומבוגרים, נראה שענף הפורנו מוצא את עצמו מחוץ לתעשיית הגיימינג

על אף הפופולריות הרבה שהוא צובר בקרב צעירים ומבוגרים, נראה שענף הפורנו מוצא את עצמו מחוץ לתעשיית הגיימינג. חברת התוכן למבוגרים, Vivid, ביקשה באחרונה מחברת סוני במטרה לאפשר לה להתחיל לשדר סרטים בפלטפורמת הווידיאו הקיימת של קונסולת פלייסטיישן 3. אבל, לדברי Vivid, הנחשבת לאחת מיצרניות התוכן למבוגרים הדומיננטיות בארה"ב, סוני לא הייתה מעוניינת.

"התחלנו שיחות עם סוני, אבל הן לא הובילו לשום מקום", אמר סגן יושב ראש ב-Vivid, סטיבן הירש, לאתר CVG. הירש סיפר שהוא ביקש מסוני ליצור להם אזור בחנות הפלייסטיישן, שתהיה מוגבלת בגיל ומשתמשים יוכלו להיכנס אליה ולרכוש תוכן בתשלום, אך כאמור הדבר לא יצא לפועל.

פלייסטיישן 3 עברה בשנים האחרונות שינויים דרמטיים מבחינת היצע השירותים שהיא מציעה למשתמשים. מלבד משחקים, ניתן להשכיר בה סרטים או תוכניות טלוויזיות באמצעות חנות התוכן של החברה - PSN. כמו כן, ניתן לרכוש בה משחקים אונליין ולקבל גישה לערוצי טלוויזיה מסוימים, כמו ספורט. המטרה של סוני היא להפוך את הפלייסטיישן 3 למרכז הבידור בסלון, שכבר כולל כונן בלו-ריי ומזרים מדיה (סטרימר), המאפשר להתחבר למחשב לצורך צפייה בתכנים הנמצאים בו או להאזנה למוזיקה.

לא הפעם הראשונה

התנגדותה של סוני להכניס פורנו לפלייסטיישן 3 לא מפתיעה. כבר בתחילת 2007 לא הסכימה החברה היפנית לעבוד עם חברות תוכן למבוגרים במיזם הבלו-ריי שלה. החברה נכנעה לבסוף, מכיוון שהבינה שתעשיית הפורנו היא אחד הקטליזטורים המשמעותיים בעולם הטכנולוגיה וכדאי לה לא להתנגד אליו. לא ברור כרגע אם סוני תמשיך להתנגד לתעשייה הזו גם בעתיד.

סוני היא לא היחידה ששומרת על קונסולת המשחקים שלה נקייה מתוכן למבוגרים. גם חברת מיקרוסופט הודיעה שלא תאפשר צפייה של תוכן מהסוג הזה בחנות הווירטואלית שלה ב-XBOX 360. מיקרוסופט אף הודיעה לפני כשבוע למפתחי האפליקציות שעובדים איתה בתחום הסלולר כי חנות האפליקציות שתוקם למערכת ההפעלה הסלולרית החדשה שלה, ווינדוז פון 7, לא תאפשר שיווק של יישומים פורנוגרפיים. מיקרוסופט נתנה למפתחים רשימה של אזהרות לגבי תוכן מיני שלא יוכל להופיע ביישומים, כולל תמונות עם רמיזות מיניות.

גישתם של סוני ומיקרוסופט מתאימה לקו שאפל נוהגת בחנות האפליקציות שלה לאייפון ולאייפד, שני מכשירים שהפכו גם הם לקונסולות משחקים ניידות. אפל לא מאפשרת לעלות אפליקציות הקשורות לעולם הפורנו במכשיריה, כשמנכ"ל החברה, סטיב ג'ובס, התבטא בעבר שהאייפד הוא מהפכה המבטיחה חופש מפורנו.

גישתן של יצרניות האלקטרוניקה הגדולות מלמדת, שכנראה תוכן למבוגרים בלבד ניתן יהיה לראות בעתיד בעיקר באינטרנט או בטלוויזיה ומחוץ למוצרי אלקטרוניקה.

צרו איתנו קשר *5988