ארה"ב מפרסמת אזהרת מסע לישראל בגלל המשטים ואילת

אזרחי ארה"ב נקראים להימנע מנסיעה לעזה בכל צורה, "לרבות בדרך הים" ■ "מאמצים להגיע לעזה בדרך הים הסתיימו בפציעה, מוות, מעצר וגירוש של אזרחים אמריקניים" ■ "אנו מייעצים לאזרחי ארה"ב באילת ובדרום ישראל לבדוק את מיקום המקלט הקרוב"

משרד החוץ האמריקני פרסם אתמול (ה') אזהרת מסע חדשה לישראל בעקבות המשטים לרצועה והתקפת הטילים שאירעה באחרונה "באזורי עקבה ואילת". באזהרה, שמתפרסמת באתר של הסטייט דיפרטמנט, נאמר: "המשרד מזהיר אזרחים אמריקניים מפני נסיעה לישראל, לגדה המערבית ולרצועת עזה ומפני האיומים שנשקפים להם ולאיטנטרסים של ארה"ב באזורים אלה".

"הסטייט דיפרטמנט קורא לאזרחי ארה"ב להיות מודעים לגורמי סיכון ביטחוני בעת תכנון נסיעה לישראל ולגדה המערבית ולהימנע לחלוטין מנסיעה לרצועת עזה", נאמר בנוסח האזהרה. "אנו מייעצים לאזרחי ארה"ב לא לנסוע לעזה בכל דרך שהיא, לרבות בדרך הים", נאמר עוד בהודעה. "מאמצים קודמים להגיע לעזה בדרך הים נבלמו ע"י כלי שיט של חיל הים הישראלי והסתיימו בפציעה, במווות, במעצר ובגירוש של אזרחים אמריקניים".

ההודעה מאזכרת "רקטות שנורו באחרונה לאזורי עקבה ואילת" וקוראת לאזרחים אמריקניים "באילת ובדרום ישראל לבדוק את מיקומו של המקלט הקרוב".

"בעבר, כמה רקטות ששוגרו מעזה עברו יותר מ-40 ק"מ והגיעו אפילו עד יבנה וגדרה בצפון ועד באר שבע במזרח", נאמר עוד באזהרת המסע. "כתוצאה מפעולות אפשריות של צה"ל בעזה, ולנוכח הסכנה הנשקפת תמיד של שיגור רקטות ופצצות מרגמה מעזה לעבר ישראל, עובדי מממשלה אמריקניים, שמתכננים לנסוע סמוך לגבול עם עזה, לרבות לשדרות, צריכים לקבל אישור מוקדם ממשרד הביטחון האזורי של שגרירות ארה"ב בתל-אביב".

כמו באזהרות קודמות, מתריע משרד החוץ האמריקני, שהשלטונות הישראליים מוסיפים להיות מודאגים מהאיום הנמשך של התקפות טרור. אזרחי ארה"ב צריכים להיות ערים לכך שסיכונים גדולים במיוחד קיימים ליד מסעדות, עסקים וכן מקומות שקשורים עם אינטרסים אמריקניים או נמצאים ליד מבנים שמשמשים משרדיים רשמיים של ארה"ב, כגון השגרירות בת"א והקונסוליה הכללית בירושלים.

צרו איתנו קשר *5988