יגאל עמיר מבקש להוציאו מבידוד: "מה שעשיתי היה חד-פעמי"

רוצחו של יצחק רבין ז"ל התייחס לטענת השב"כ כי אם יוצא מבידוד הוא עלול להפיץ את תורת הימין הקיצוני בקרב האסירים ■ שירות בתי הסוהר: לא ניתן להוציאו מבידוד מסיבות ביטחוניות

בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה דן הבוקר (ב') בבקשתו של יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין, להוציאו מבידוד בחגי תשרי על מנת שיוכל להתפלל עם אסירים נוספים.

עמיר כתב בבקשתו כי הוא מעוניין להתפלל במניין ולא לבדו לקראת הימים הנוראיים. הוא הוסיף כי הוא מוחזק בבידוד מאז מעצרו לפני 15 שנה, וכי הדבר נעשה מסיבות פוליטיות וללא שום הצדקה.

"הערכת גורמים המודיעין ושירות בתי הסוהר לגבי הדברים לעיל אין בהם כלום", אמר הבוקר פרקליטו של עמיר, עו"ד אבי מוסקוביץ'. עורך דינו הציע לשלבו באגפים תורניים שמוגדרים נ"ס - נקיים מסמים.

כמו כן ביקש עמיר להיפגש עם עורך דינו ללא מחיצה. ההחלטה בעניינו תינתן בחודש הבא.

עמיר עצמו התייחס לנושא הבידוד במהלך הדיון בעתירה וביקש מהשופט אברהם טל להתבטא. הוא שלל חלק מהטענות נגדו שבגינן הוא נמצא באגף ההפרדה. "יש הטוענים כי אני טעון הגנה, והיום אני כבר לא כזה", אמר כנגד טענת המדינה כי אסירים יבקשו לפגוע בו.

הבקשה האחרונה שהגיש עמיר בנושא היתה בחודש ינואר השנה. עורכי דינו של עמיר מהסנגוריה הציבורית טענו אז כי חוות-הדעת של שירות הביטחון הכללי שהוגשה בנושא מסוכנתו של עמיר היא מוגזמת, ונועדה לסגור חשבון עם מי שגרם למחדל אבטחת האישים החמור בישראל.

בשירות בתי הסוהר מתנגדים לכך בתוקף ואומרים כי לא ניתן להוציא את עמיר מההפרדה המוחלטת שבה הוא מוחזק, מסיבות ביטחוניות.

המדינה בדיונים קודמים: אם ייצא מהפרדה יפיץ את תורת הימין הקיצוני

בספטמבר 2009 פנה עמיר לבית המשפט בבקשה דומה, אך טענותיו נדחו לבקשת השופט שביקש לעבור על החומר בתיק. בדיונים אחרונים בנושא הבידוד טענה המדינה כי אם עמיר ייצא מההפרדה הוא יוכל ליצור קשר עם אסירים אחרים ולהפיץ את תורת הימין הקיצוני. בנוסף טוענת המדינה כי עמיר מצוי בסכנה, עקב רצונם של אסירים אחרים לפגוע בו.

עמיר התייחס גם לטענות האלה ואמר כי המידע שבידי השב"כ לפיו הוא עלול להפיץ את משנתו אינו נכון. "אין בכוונתי להפיץ שום מידע. אין לי היום שום משנה, כיוון שמה שעשיתי היה מעשה חד-פעמי", ציין בהתייחסו לרצח יצחק רבין ז"ל.

עמיר שהה בכלא רימונים, אך הועבר לכלא שיטה לפני יותר משנה. העברתו לכלא שיטה נעשתה בעקבות ראיונות שעמיר העניק לכלי תקשורת שונים ללא הסכמה מצד שירות בתי הסוהר.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988