אקזיט ישראלי שני: גוגל רוכשת את קוויקסי במיליוני דולרים

התוכנה שמפתחת החברה מאפשרת לכל גולש להפוך צילום וידיאו פשוט לסרטון וידיאו אינטראקטיבי ולהעלות אותו ל-Google Maps

רכישה שנייה לענקית החיפוש בישראל. גוגל רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי Quiksee תמורת סכום מוערך של כמה מיליוני דולרים. גוגל ו-Quiksee סירבו להגיב לידיעה.

Quiksee הוקמה ב-2003 על-ידי גדי רויז (מנכ"ל החברה), רוני אמירה (מנהל הפיתוח), אסף הראל (סמנכ"ל טכנולוגיות) ופבל יוסיפוביץ'. התוכנה שמפתחת החברה מאפשרת לכל גולש להפוך צילום וידיאו פשוט לסרטון וידיאו אינטראקטיבי, כאשר המשתמש יכול לצלם כל מקום שבו הוא נמצא, באמצעות מצלמה דיגיטלית או סלולרית, להעלות את הקובץ ל-Google Maps ולסייע במיפוי דינמי של העולם.

כך, באמצעות התוכנה של Quiksee, הופך הסרטון לאינטראקטיבי - כזה שמאפשר לאנשים לשוטט בו ולקבל חוויית סיור אמיתית, מבלי להיות במקום בפועל, ולמעשה מאפשר לכל גולש מן השורה ליצור מדיה מבוססת מיקום.

רויז הסביר בעבר ל"גלובס" כי "אפשר להוסיף לסרטון הווידיאו קובצי מולטימדיה, ואת הסרטונים יכולים ליצור צלמים חובבניים למטרות של כיף, צלמים מקצועיים למטרות של פרנסה, או אנשים שרוצים לסייע במשימה של מיפוי העולם. גם יעדי הצילום אינם מוגבלים - אפשר לצלם מתחת למים, באוויר ובכל מקום שבו נמצא המשתמש". כן יודעת התוכנה של החברה לקשר בין הסרטונים השונים שצילם המשתמש באותו המקום, וליצור מזה סיור וירטואלי.

הטכנולוגיה הישראלית תסייע לגוגל לשדרג את מפות השירות שלה, כאשר לדברי רויז בעבר, "התוכנה מוסיפה את האלמנט החסר ב-Street View - להיכנס לתוך בית המלון, העסק האישי או הנדל"ן שאנשים רוצים לרכוש, ללא תלות בשום אמצעי או ב-GPS. זהו שירות משלים לעולמות המיפוי, שמספק חוויה אינטראקטיבית ותוכן גולשים".

לא מדובר באקזיט גדול. על פי IVC, עד כה גייסה החברה 3.6 מיליון דולר מקרן דוקור מקבוצת ואן ליר ומעופר הייטק, לצד משקיעים פרטיים, כאשר Quiksee צמחה במקור מחממת Naiot, שבבעלות משפחת עופר. בחברה עובדים 10 איש והיא ממוקמת באור יהודה.

נזכיר כי באפריל השנה רכשה גוגל את הסטארט-אפ הישראלי LabPixies תמורת סכום מוערך של כ-20 מיליון דולר, ובכך הצהירה לראשונה כי גם השוק הישראלי מהווה עבורה קרקע פורייה לרכישות. הרכישות הללו מצטרפות לגל רכישות אינטנסיבי אותו מוציאה גוגל לפועל בשנה האחרונה, כשבין הרכישות האחרונות שלה נמצאות גם Angstro, Slide ו-Jambool.

צרו איתנו קשר *5988