החרם על שפע שוק: ועדת הרבנים תדון במיזוג עסקי קבוצת אלון

בסוף השבוע פורסמו בעיתונות החרדית כתבות בדבר המיזוג, תוך אזכור החרם על רשת השיווק החרדית של הקבוצה

ועדת הרבנים של הציבור החרדי תתכנס בתוך כשבועיים לדיון במשמעות המיזוג בקבוצת אלון, וזאת על רקע חרם החרדים על תת-הרשת שפע שוק של רבוע כחול - כך מסר היום (א') ל"גלובס" יו"ר ועדת הרבנים, הרב יצחק גולדקנופף.

כידוע, בקבוצת אלון נמצאים ערב מיזוג עסקי הקבוצה, הכוללים את מיזוג חברת דור-אלון לתוך רשת רבוע כחול של הקבוצה, מיזוג שיביא למעשה גם לאיחוד הפעילות הקמעונאית של הקבוצה.

ביום שישי האחרון התפרסמו בשני העיתונים החרדיים, "יתד נאמן" ו"המודיע", כתבות בדבר המיזוג. תחת הכותרת "רשת AM:PM ורשת שפע שוק יאוחדו תחת רבוע כחול", נכתב ב"יתד נאמן" כי "בעל השליטה מתגאה במדיניות חילולי השבת של החברה".

בכתבה סוקרו פרטי המיזוג בין החברות, לרבות עסקי המזון הקמעונאיים, יחד עם ציון העובדה שהקבוצה מפעילה "44 חנויות מחללות שבת תחת המותג AM:PM". כן נכתב כי "בעל השליטה מצא לנכון להדגיש את האינטרס של בעלי המניות על פני ערך שמירת השבת".

פעילות רשת המרכולים AM:PM בשבת היתה העילה הרשמית לפרסום חרם חרדים על תת-הרשת שפע שוק של רבוע כחול, שפעלה באזורים חרדיים.

בהתייחס להחלטה לפרסם כעת כתבה נוספת, המזכירה באופן עקיף את חרם החרדים, אומר הרב גולדקנופף: "בעבר אמרו שמדובר בשתי חברות וניסו להסיט את הציבור. עכשיו דודי ויסמן מצהיר כי זו חברה אחת, והיות והשתנה משהו במהות של החברה, מצאנו לנכון להביא את זה כחדשות לציבור. ויסמן התכוון שדבריו יגיעו גם אלינו, אז אנחנו הקשבנו, ועכשיו גדולי ישראל יכריעו מה הם צריכים לעשות".

לדברי גולדקנופף, ויסמן העביר להם מסר באמצעות הרב צוריאל, הרב של רשת רבוע כחול, לפיו הוא יסגור בעתיד את הרשת בשבת. "המסר שאנחנו מקבלים ממנו הוא שלא ירחק היום וכל החנויות של AM:PM ייסגרו בשבת. אז אם כך יהיו פני הדברים, הרבנים יתייחסו אחרת", אומר גולדקנופף.

צרו איתנו קשר *5988