הארי ריד קורא לבנקים: "יש להקפיא עיקולי הבתים בכל ארה"ב"

זאת בעקבות בנק אוף אמריקה שהודיע כי יקפיא כל פינויי הבתים המעוקלים ■ הדבר מהווה בשורה משמחת לבעלי הבתים שהפסיקו להעביר תשלומי המשכנתא שלהם לפני חודשים רבים

הלחץ לבצע הקפאה על עיקולי בתים בארה"ב התגבר לאחר שבנק אוף אמריקה , הגדול בבנקים בארה"ב, הודיע אתמול כי יקפיא כל פינויי הבתים המעוקלים. היום (שבת), מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט, הארי ריד, קרא לשאר הבנקים הגדולים ללכת בעקבות בנק אוף אמריקה ולהקפיא את כל עיקולי הבתים בארה"ב.

הקפאת העיקולים מהווה בשורה משמחת לבעלי בתים רבים שהפסיקו להעביר לבנקים את תשלומי המשכנתא שלהם לפני חודשים רבים. כעת הם יוכלו להמשיך לגור בבתיהם מבלי לשלם, לפחות עד שהעניין יתברר.

המהלך של בנק אוף אמריקה היה צפוי למדי, על רקע הביקורות שהופנו בימים האחרונים מכיוונם של עורכי דין ומתווכים בשוק. הנהלת הבנק, ביחד עם בנקים נוספים הפועלים בשוק האמריקני, מתכוונת לברר האם עובדים העבירו תצהירים בתיקי עיקולים מבלי לאמת את הפרטים המופיעים בהם במטרה לגרוף עמלות.

בנוסף לבנק בנק אוף אמריקה, הודיעו לאחרונה גם ג'י.פי מורגן צ'ייס ו-GMAC על הקפאת עיקולים ב-23 מדינות שבהן תהליכי העיקול נקבעים בבתי המשפט, בשל טעויות שנפלו בעשרות אלפי תצהירים ופרטים אחרים בתיקי העיקולים שהוגשו לבתי המשפט. השבוע דווח כי הריבית על משכנתאות לטווח ארוך בארה"ב ירדה לשפל היסטורי.

הבנקים חוששים כעת לעמוד בפני חקירה הולכת ומתרחבת לגבי הנהלים שמשמשים אותם להעברת נכסים של לווים שלא פרעו תשלומים לבעלותם, כאשר 40 מדינות בארה"ב שוקלות לפתוח בחקירה משותפת לגבי העיקולים הלא חוקיים.

נציין כי פרדי מק, חברת המשכנתאות השניה בגודלה בארה"ב, דיווחה כי בשבוע האחרון ירדה הריבית הקבועה על משכנתאות ל-30 שנה ב-0.05% לרמה של 4.27%, לעומת 4.87% לפני כשנה. הריבית המאוד נמוכה לע עוזרת לאזרחים שמתקשים למצוא עבודה או כאלה שאינם יכולים לעמוד בתשלומי המשכנתא.

צרו איתנו קשר *5988