דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

11 מניות מומלצות שצפויות לעלות בשנת 2011 ואחריה

בתקופה של אי ודאות בסביבה הכלכלית, הזדמנויות ההשקעה הטובות ביותר מצויות בקרב המניות של החברות הסולידיות שלהן מודלים עסקיים מוכחים, מאזנים חזקים ורווחיות יציבה

האתר CNBC מפרסם רשימה של 11 מניות אשר צפויות לעלות בשנת 2011 וגם אחריה. בתקופה של אי ודאות בסביבה הכלכלית, הזדמנויות ההשקעה הטובות ביותר מצויות בקרב המניות של החברות הסולידיות שלהן מודלים עסקיים מוכחים, מאזנים חזקים ורווחיות יציבה.

גם לאחר שהשווקים עלו מאז השפל שנרשם במארס 2009, מניות רבות נותרו מתומחרות באופן אטרקטיבי תוך שהן מציגות תשואות הגבוהות יותר מאלו של האג"ח ל-10 שנים שתשואותיהן כ-3.3%.

כאשר מרבית הצמיחה העולמית באה כיום מחוץ לארה"ב, הכי טוב להשקיע בחברות אשר מרבית הכנסותיהם מגיעות מעבר לים. הכלכלות במדינות המתפתחות צומחות בשיעור המהיר ביותר מבין כלכלות העולם, כך שחברות אשר מרחיבות עסקיהן בשווקים המתעוררים צפויות להשיג תשואות עודפות ברווחיהן ולהציע את ההזדמנויות הטובות ביותר למשקיעים.

מקדונלד'ס : למרות הסביבה המאתגרת לתחום המסעדנות, ממשיכה החברה להגדיל את מכירותיה ולהציג תוצאות מצויינות עם השקתם של מוצרים חדשים כגון מיצי פירות (סמות'יס) וקו של משקאות קפה יחודיים. כוח המיקוח של ענקית המזון המהיר מול הספקים מאפשר לה לשמר את העלויות נמוכות. האנליסטים מצפים כי מניית החברה תעלה ב-2011 ב-9%. ב-5 השנים האחרונות הקפיצה החברה את היקף חלוקת הדיבידנד למשקיעים ב-29%.

קונוקו פיליפס : ענקית הנפט המצויה בעיצומו של רה-ארגון הכולל מכירה של נכסים עם החזרים נמוכים על מנת לקצץ בחובותיה ולממן את השקעותיה הדרושות לצמיחתה בטווח הארוך. כאשר התנאים הכלכליים משתפרים והביקוש לנפט גובר, מוביל הדבר לעלייה במחירה וברווחיה של החברה. לפי מחיר של כ-65 דולר נסחרת מניית החברה במכפיל רווח של עתידי לשנת 2011 של 10, מכפיל נמוך ביחס למתחרותיה.

פולו ראלף לורן : למעצב העילית הניו יורקי אשר חברתו מתרחבת לשווקים המתעוררים, עם חנויות חדשות בסין, בצ'ילה ודרום קוריאה יש עוד רבה לאן להתרחב מאחר ומספר החנויות מחוץ לצפון אמריקה עומד על 40. בשל הגידול במעמד הביניים בסין בפרט ובמדינות המתפתחות בכלל צופיה החברה להנות מביקושים למוצרי היוקרה שלה הנחשקים ע"י מעמד זה. החברה צפויה לצמוח בשנה הקרובה בכ-13% כאשר מכפיל הרווח העתידי ל-2011 עומד על ככ-21.

מניית רשת האלקטרוניקה HHGregg : החברה שתפסה את מקומה של רשת סירקט סיטי שפשטה רגל והכפילה את מספר החנויות שלה בשוק האמריקני ל-173 ב-3 השנים האחרונות. האנליסטים מצפים כי רווחיה יזנקו ב-30%.

דיסקברי תקשורת: המפיקה המובילה של תכנים תיעודיים (נון פיקשן) לטלביזיה בכבלים, אשר מתמקדם בהתפשטות אל מעבר לים. האנליסטים מצפים כי רווחי החברה יעלו בשנה הקרובה בכ-20%.

אורקל : בתקופות מאתגרות חברות אולי לא רוצות לגייס עוד אנשים לשורותיהם, אך הן מוכנות להשקיע בטכנולוגיה אשר יכולה להקפיץ את היכולת היצרנית שלהן. לאחר שבשנת 2009 רכשה החברה את סאן מיקרוסיסטמס, אורקל ממוצבת בעמדה טובה על מנת להתחיל ולראות הון מהאסטרטגיה הזו. האנליסטים צופים כי רווחי החברה יטפסו השנה ב-18.6%.

Genuine Parts : ספקית חלקי החילוף לכלי רכב ולשוק התעשייתי צפויה להנות מכך שהקשיים הכלכליים הנמשכים לא יאפשרו לרבים מהצרכנים והעסקים להחליף את כלי הרכב או הציוד התעשייתי שלהם בחדש ולכן ידרשו להם חלקי חילוף. האנליסטים מצפים כי בשנת 2011 תרשות החברה צמיחה של 10.9% ברווחיה. החברה שמחלקת כבר 54 שנה ברציפות.

Freeport-McMoran Copper & Gold: חברת כריית הנחושת הציבורית הגדולה בעולם, היא שחקן חשוב בשוק בו מזנקים הביקושים, בעיקר במדינות המתפתחות ובראשן סין. מחירי הנחושת הם תנודתיים, אך הקצב ההולך ויורד של גילויי נחושת וגורמים נוספים מעלים את הסברה כי מחירה של המתכת הנ"ל ישארו גבוהים. רווחי החברה צפויים לעלות בשנה הקרובה ב-17%.

V.F. Corp. : בכל כיוון אליו תפנה הכלכלה - VF קורפ צפויה להרוויח. יצרנית הג'ינסים Lee ו-Wrangler המחזיקה בכ-20% משוק הג'ינס בארה"ב צפויה להנות מביקושים קשיחים, כאשר בזמנים קשים רואים הצרכנים בג'ינס הבסיסי צורך שניתן לספקו בעלויות נמוכות ובתקופות של שגשוג נהנים המותגים היוקרתיים יותר של החברה מביקושי יתר. המניה נסחרת במכפיל רווח עתידי ל-2011 נמוך יחסית שעומד על 13. מדיניות חלוקת הדיבידנד בחברה נמשכת כבר 38 שנים ברציפות.

Honeywell : לאחר הארגון מחדש של חובותיה, תוכנית הפנסיה של עובדיה, קיצוץ בעלויות ושיפור ביכולת היצרנית, צפויה החברה לראות את רווחיותה עולה ב-13% בשנת 2011. הוניוול הפועלת במגוון תעשיות סיקליקליות כגון תעשיית התעופה , הרכב והאנרגיה, כך שאם תחול התאוששות כלכלית יציגו הפעילויות של החברה בתחומים אלו ביצועים טובים. המכפיל של המניה על פי ציפיות הרווח שלה לשנת 2011 עומד על 14 בעוד שהממוצע במגזר התעשייתי עומד על 16.

Danaher Corp. : החברה המתמחה בייצור מוצרי שליטה סביבתיים כגון פילטרים למערכות מים ומוצרים לשליטה בגז, כמו גם כלים לתעשיות הרפואיות והדנטליות. יותר ממחצית הכנסותיה מגיע מחוץ לתחומי ארה"ב, והחברה צפויה להציג בשנה הבאה צמיחה של 15% ברווחיה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות