7.5 שנות מאסר לעו"ד ירדנה נילמן שגנבה 7 מיליון שקל מחוסים

עו"ד נילמן הורשעה בגניבה שיטתית מ-20 קשישים שהיא שימשה כאפוטרופוסית שלהם וכן בזיוף בנסיבות מחמירות ■ בכספים שגנבה בנתה בית מפואר, קנתה אופנוע-ים וטיילה בתאילנד

7.5 שנות מאסר בפועל לעורכת דין שגנבה מחוסים: שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, צבי גורפינקל, גזר היום (ה') את העונש, שכולל גם שנה וחצי מאסר על-תנאי, על עו"ד ירדנה נילמן, שגנבה בשיטתיות כ-7 מיליון שקל מ-20 חוסים שמונתה להיות האפוטרופוס שלהם.

באוקטובר 2010 הרשיע בית המשפט את נילמן במסגרת הסדר טיעון בגניבה שיטתית של יותר מ-7 מיליון שקל מקשישים רבים, כולם מחוסרי יכולת וחלקם גם חולי נפש פרנואידים, שהיא שימשה כאפוטרופוסית שלהם.

נילמן הורשעה בביצוע עבירות של גניבה, זיוף בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות.

על-פי כתב האישום המתוקן - שבעובדותיו הודתה נילמן במסגרת הסדר הטיעון - ב-2006 היא מונתה מטעם בתי המשפט לענייני משפחה להיות אפוטרופסית של 20 קשישים, ובמסגרת זו שלטה ברכושם ובחשבונות הבנק שלהם.

נילמן הורשעה בכך שניצלה את המינוי כדי להורות על העברת כספים מחשבונותיהם הפרטיים של הקשישים לחשבונות של חברת "א.י.ש. סיוע שירותים ואחזקה", שהיתה בבעלות חברתה מירב לוי ובשליטתם בפועל של נילמן ושל בן-זוגה המנוח, יהושע שאול.

נמלטה מהארץ

בהיותה מורשה ברכוש הקשישים החוסים, גנבה נילמן - עם שאול ובסיועה של לוי - את רכושם בשווי של 7 מיליון שקל בקירוב, וזייפה מסמכים בנסיבות מחמירות כדי להסוות את הגניבה.

הגניבה נעשתה בדרכים שונות, ובהן שימוש בכרטיסי האשראי הרשומים על חשבונות חברת "א.י.ש." ומשיכת המחאות על חשבון כספי הקשישים לטובת צדדים שלישיים.

נוסף על כך הורשעה נילמן כי ביולי ובספטמבר 2007 מכרה שתי דירות שהיו בבעלותן של קשישות שנמצאו תחת השגחתה, וגנבה יותר ממיליון שקל מהכספים שהתקבלו בעבורן.

כספי הגניבה שימשו את נילמן, בין היתר, לתשלום בעבור עגינת היאכטה של שאול במלון "גלי כנרת" בטבריה, לטיול משפחתי בתאילנד, לרכישת אופנועי-ים, לבניית ביתו המפואר של שאול ביישוב פורייה, לשהות בבתי-מלון, לארוחות במסעדות ולתשלום למועדון הכדורגל בית"ר ירושלים.

ב-2008, כאשר נודע למשטרת ישראל על מעשיה של נילמן, נפתחה חקירה, ואולם הנאשמת הצליחה לחמוק ולהימלט מן הארץ לגואטמלה. ב-2010 היא הוחזרה לישראל והובאה לדין.

את התיק ניהל עו"ד מנחם מזרחי מפרקליטות מחוז תל-אביב פלילי.

צרו איתנו קשר *5988