בדרך לארה"ב: מאיר ויצחק אברג'יל עלו למטוס באזיקים

(עדכון) - האחים אברג'יל ו-3 פעיליהם - ששון בראשי, משה מלול וישראל אוזיפה - הוסגרו לידי האמריקנים ■ מואשמים בעבירות של רצח, הלבנת הון וסחר בסמים

מבצע הסגרת האחים יצחק ומאיר אברג'יל לארצות-הברית נמצא לפני סיום: השניים הגיעו היום (ד') בשעות הצהריים המוקדמות לנתב"ג, תחת אבטחה כבדה. יחד עם השניים הוסגרו גם 3 פעיליהם: ששון בראשי, משה מלול וישראל אוזיפה.

במשטרה ובשרות בתי הסוהר ליוו את הנאשמים משני בתי הכלא, איילון ברמלה ורימונים בשרון, לנמל-התעופה בן-גוריון שהוכרז כולו שטח סטרילי. הם הועלו על מטוס שנחת בארץ ובו מארשלים אמריקניים, אשר ימריאו ללוס אנג'לס ללא מלווים נוספים וכנראה גם ללא עיתונאים. המשפט נגדם יתקיים בקליפורניה.

יצחק אברג'יל מואשם ברצח סוחר הסמים סמי אטיאס, בסחר בסמים ובהלבנת הון. אחיו מאיר מואשם בהלבנת כספים ובסחיטה. הנאשמים, בעיקר יצחק אברג'יל, צפויים - אם יורשעו - לעונשי מאסר ממושכים, אותם ירצו בישראל, בדומה לזאב רוזנשטיין.

פרקליטיהם הישראלים של הנאשמים כבר שכרו פרקליטים אמריקנים לניהול המשפט בארצות-הברית. הפרקליטים טוענים כי לתביעה בארצות-הברית אין ראיות, אך בארצות-הברית אומרים: "לישראלים אין סיכוי".

בתחילת חודש דצמבר 2010 קבע בית המשפט העליון כי האחים אברג'יל הם "ברי-הסגרה" לארצות-הברית. הרכב השופטים דחה את ערעורם של השניים פה-אחד, וקבע כי הם יוסגרו לרשויות האמריקניות בתוך 60 יום.

אמצעי לחץ? נעצר "ראש הכנופייה הירושלמית"

אמש (ג') פורסם כי הרשויות בארצות-הברית עצרו לפני ימים אחדים את גבי בן-הרוש, מי שנחשב לראש "הכנופייה הירושלמית" ושותף לשעבר של האחים מאיר ויצחק אברג'יל, בחשד לעבירות של זיוף מסמכים.

בן-הרוש נעצר יחד עם אשתו סימה כבר בשבוע שעבר, אך דבר מעצרם לא פורסם עד היום.

בן-הרוש הדהים את עולם הפשע כשהתברר כי החליט להעיד נגד חי ועקנין, אחיו של אסי ועקנין - שלגביו נטען כי נסחט על-ידי האברג'ילים, זאת מאחר שהוא נחשב לאחת הדמויות הבכירות בעולם התחתון ולאחד מעמודי התווך של פרשת "הבנק למסחר". בין היתר, עדותו של בן-הרוש הובילה לכך שחי ועקנין נשפט ל-10 שנות מאסר על חלקו בפרשת הבנק למסחר, אותה פרשה שבמסגרתה יועמדו לדין גם האחים אברג'יל.

מאז עדותו של בן-הרוש נגד ועקנין הוא המשיך לשהות בארצות-הברית עד למעצרו בשבוע שעבר והגשת כתב האישום נגדו. עיתוי המעצר מעניין במיוחד, משום שהאחים אברג'יל צפויים להיות מוסגרים לארצות-הברית במבצע מיוחד כבר ביממה הקרובה.

צרו איתנו קשר *5988