תבעו 15 מיליארד שקל משטראוס - יקבלו 8 מיליון שקל במוצרים

ביהמ"ש המחוזי אישר את הסדר הפשרה בתביעה ייצוגית נגד שטראוס, שבה נטען כי החברה הטעתה צרכנים בדבר הכשרות של מוצריה - מילקי, דניאלה וסקי מוקצף

שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, עמירם בנימיני, אישר אתמול (ג') את הסדר הפשרה בתביעה ייצוגית נגד חברת שטראוס, שבה נטען כי החברה הטעתה צרכנים בדבר הכשרות של מוצריה - "מילקי", "דניאלה" ו"סקי מוקצף" - בכך שלא דיווחה על קיומו של ג'לטין, העשוי מעצמות בקר שאינו כשר, במוצרים.

על-פי הסדר הפשרה, שטראוס תשלם לצרכנים 8.5 מיליון שקל על-פי הפירוט הבא:

1. פיצוי של מוצרי חלב בשווי של 6 מיליון שקל, שיחולקו למוסדות לימוד דתיים, עמותות הסעדה או מועדוניות של ילדים המספקות מזון כשר.

2. הנחה של כ-12% ברכישת מוצרי "מילקי" ו"דניאלה" לפרק זמן של שנתיים לכלל הציבור - שווי ההטבה בסך של 2 מיליון שקל.

3. תרומה של כ-500 אלף שקל למחלקות ילדים בבתי-חולים בפריפריה.

בתביעה, שהוגשה ב-2006 על -די התובעות הייצוגיות, רויטל וטובה נגלר, באמצעות עורכות הדין קרן ומור תגר ממשרד מ. תגר, נטען כי שטראוס הטעתה את הצרכנים בנוגע למוצריה והציגה אותם ככשרים, אף-על-פי שהם לא קיבלו תעודת כשרות או את אישור הרבנות הראשית.

את שטראוס ייצגה עו"ד תמי קרת ממשרד נשיץ-ברנדס.

משטראוס נמסר בתגובה: "שטראוס מברכת את החלטת בית המשפט לקבל את ההסדר אליו הגיעו הצדדים, ובעוד התביעה הוגשה על סך 15 מיליארד שקל, היא הסתכמה בהטבה בלבד שתיתנן לציבור בדמות חלוקת מיטב מוצריה של שטראוס לנזקקים ובתרומתה לקהילה. יש לציין כי מילקי אינו מכיל ג'לטין מזה כ-6 שנים".

צרו איתנו קשר *5988